Avustralya Menkul Kıymetler Borsası (ASX) Blockchain Geçişini Tekrar Erteledi

0
354

Aralık 2017’den bu yana, Avustralya Menkul Kıymetler Borsası (ASX) bir blockchain altyapısı geliştirmektedir. Clearing House Elektronik Alt kayıt Sistemi (CHESS) olarak bilinen mevcut işletim sisteminin yerini alacak.

Nisan 2021’de hayata geçirilmesi bekleniyor. Bununla birlikte, COVID-19 salgınının yarattığı belirsizlik de dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle ASX, süreci Haziran ayına erteledi.

Gecikmenin diğer nedenleri arasında zamanlama ile ilgili geri bildirim, ek işlevsellik talepleri ve geliştirme ve hazırlık için daha fazla zaman ihtiyacı vardır. Ancak borsa, yine de Temmuz ayında endüstriyel test ortamının ilk aşamasını başlatmayı amaçladığını söyledi.

Kullanıcılar, entegrasyon için gerekli tüm teknik belgelere zaten sahiptir. İlk kod neredeyse bir yıl önce yayınlandı ve her sekiz haftada bir güncelleştirmeler yapıldı.

Bu, 2016’da başlayan proje için ilk gecikme değil. 2018’in sonunda ASX, lansmanı 2020’nin sonundan 2021’in başına erteledi. Konuyla ilgili ASX şunları söyledi:

“ASX de dahil olmak üzere sektördeki birçok şirket, personelinin büyük bir bölümü evden çalışıyor. Yılın ilerleyen zamanlarında koordineli hazırlık faaliyetlerine katılma olasılığı belirsizdir.”

ASX, COVID-19’un faaliyetleri sebebiyle sonuçları Haziran ayına erteleyerek daha iyi değerlendirmeyi umuyor.

Bu arada, yeni yerleşim sistemi tartışmalara yol açtı ve çeşitli paydaşlar CHESS’in ASX’in Avustralya sektöründeki hakimiyetini genişlettiğinden şikayet ediyorlar. Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonuna (ACCC) şikayette bulunan ilk şirket hisse senedi kayıt şirketleri oldu. Hisse senedi verilerinin CHESS’in bir parçası olması bekleniyordu. Computershare ve Link Administration istişare sürecinde muhalefetini duyurdu ve daha sonra tepkilerini dile getirdi.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın