Mart 26, 2020

Avustralya Menkul Kıymetler Borsası (ASX) Blockchain Geçişini Tekrar Erteledi

Aralık 2017’den bu yana, Avustralya Menkul Kıymetler Borsası (ASX) bir blockchain altyapısı geliştirmektedir. Clearing House Elektronik Alt kayıt Sistemi (CHESS) olarak bilinen mevcut işletim sisteminin yerini alacak.

Nisan 2021’de hayata geçirilmesi bekleniyor. Bununla birlikte, COVID-19 salgınının yarattığı belirsizlik de dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle ASX, süreci Haziran ayına erteledi.

Gecikmenin diğer nedenleri arasında zamanlama ile ilgili geri bildirim, ek işlevsellik talepleri ve geliştirme ve hazırlık için daha fazla zaman ihtiyacı vardır. Ancak borsa, yine de Temmuz ayında endüstriyel test ortamının ilk aşamasını başlatmayı amaçladığını söyledi.

Kullanıcılar, entegrasyon için gerekli tüm teknik belgelere zaten sahiptir. İlk kod neredeyse bir yıl önce yayınlandı ve her sekiz haftada bir güncelleştirmeler yapıldı.

Bu, 2016’da başlayan proje için ilk gecikme değil. 2018’in sonunda ASX, lansmanı 2020’nin sonundan 2021’in başına erteledi. Konuyla ilgili ASX şunları söyledi:

“ASX de dahil olmak üzere sektördeki birçok şirket, personelinin büyük bir bölümü evden çalışıyor. Yılın ilerleyen zamanlarında koordineli hazırlık faaliyetlerine katılma olasılığı belirsizdir.”

ASX, COVID-19’un faaliyetleri sebebiyle sonuçları Haziran ayına erteleyerek daha iyi değerlendirmeyi umuyor.

Bu arada, yeni yerleşim sistemi tartışmalara yol açtı ve çeşitli paydaşlar CHESS’in ASX’in Avustralya sektöründeki hakimiyetini genişlettiğinden şikayet ediyorlar. Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonuna (ACCC) şikayette bulunan ilk şirket hisse senedi kayıt şirketleri oldu. Hisse senedi verilerinin CHESS’in bir parçası olması bekleniyordu. Computershare ve Link Administration istişare sürecinde muhalefetini duyurdu ve daha sonra tepkilerini dile getirdi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.