Şubat 22, 2023

Avukattan Ripple Davası Yorumu: Kripto Sektörü Rahatlayacak!

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple şirketine karşı açtığı davada suçlamalar karşı tarafa iletildi. Bir savunma avukatı ve davayla ilgili yorumlarıyla tanınan John E. Deaton, davanın blockchain şirketi ve bir bütün olarak kripto para endüstrisi için olumlu sonuçlanacağına inanıyor.

Ripple yanlısı tavırlarıyla tanınan John E. Deaton, uzun süredir devam eden davada kazanan tarafın Ripple olacağına inanıyor. Avukat, SEC’in aşırı kaba tutumununun da Yüksek Mahkeme tarafından bastırılacağını belirtti.

“Ripple’ın özet karar özetinin zaten son derece iyi yazılmış bir temyiz özeti olduğunu” belirten Deaton, insanların onunla aynı fikirde olması için “West Virginia – EPA Davasını” okumasının yeterli olacağına inanıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Deaton’ın atıfta bulunduğu davada Yüksek Mahkeme, Çevre Koruma Ajansı’nın (EPA) mevcut enerji santrallerinden kaynaklanan emisyonları düzenlerken yetkisini aştığına karar vermişti. Bu düzenleme daha önce birçok eyalet ve kömür endüstrisi şirketi tarafından sorgulanmış ve çokça tartışılmıştı.

Avukat ayrıca, Ripple’ın genel danışmanı Stuart Alderoty’nin 20 Şubat’ta attığı bir tweet’te, düzenleyicinin Yüksek Mahkeme’deki son beş davasından dördünü “SEC‘in zorbalığına karşı koyacak cesarete ve kaynaklara sahip olan ve yasaya sadık olmayan yasal pozisyonlara yapışan az sayıda kişi” nedeniyle kaybettiğini aktardı.

Tweet’e verilen bir yanıtı da cevapsız bırakmayan Deaton, XRP topluluğunun davaya Yargıç Analisa Torres’in başkanlık etmesinden dolayı şanslı olduğunu ve Yargıç’ın da SEC’in özet karar talebini reddederek davayı jüriye göndermesini beklediğini, bunun da kendi görüşüne göre Ripple için bir galibiyet anlamına geleceğini açıkladı.

Kaynak : Finbold
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?