Avrupa Pazarı Tatmin Etmedi: Binance Jersey Kapatılıyor!

Önde gelen kripto para platformu Binance’nin Avrupa pazarında büyümesi hedefiyle yola çıkardığı Binance Jersey borsasının yakında kapatılacağı duyuruldu. Henüz iki yaşındaki borsanın yeteri kadar ilgi görmediği için kapatılacağı duyuruldu. Kapatılma kararının Twitter üzerinden bildirilmesi de bazı kullanıcıların tepkisine yol açtı.

Kapatma kararının ana hedefinde Avrupa pazarındaki GBP ve EUR dahilindeki yatırım işlemlerinde kısıtlamalarla başlayacağı öğrenildi. Kullanıcılarının kapatılmasını istemediği görülse de Binance geri adım atacak gibi görünmüyor.

Konuyla ilgili olarak bir Jersey yatırımcısı Binance CEO’su CZ’ye Twitter üzerinden açıklamasına karşılık tepki yazısı yazdı. Şirketin kendi bünyesinde değil de sosyal medya aracılığı ile haberi vermesine kızgın olduğunu belirten yatırımcı gibi birçok insan da tepkilerini dile getirdi.

Son olarak Jersey borsası, EUR ve GBP başta olmak üzere kripto para yatırım işlemlerini 31 Ekim’e kadar bitirecek. 9 Kasım’a kadar ise kullanıcılar borsa içerisinde alım-satım ve çekimlerini gerçekleştirecekler. Borsanın tamamen kapanması ise 30 Kasım olarak belirlenmiş durumda.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.