Avrupa Pazarı Tatmin Etmedi: Binance Jersey Kapatılıyor!

0
307

Önde gelen kripto para platformu Binance’nin Avrupa pazarında büyümesi hedefiyle yola çıkardığı Binance Jersey borsasının yakında kapatılacağı duyuruldu. Henüz iki yaşındaki borsanın yeteri kadar ilgi görmediği için kapatılacağı duyuruldu. Kapatılma kararının Twitter üzerinden bildirilmesi de bazı kullanıcıların tepkisine yol açtı.

Kapatma kararının ana hedefinde Avrupa pazarındaki GBP ve EUR dahilindeki yatırım işlemlerinde kısıtlamalarla başlayacağı öğrenildi. Kullanıcılarının kapatılmasını istemediği görülse de Binance geri adım atacak gibi görünmüyor.

Konuyla ilgili olarak bir Jersey yatırımcısı Binance CEO’su CZ’ye Twitter üzerinden açıklamasına karşılık tepki yazısı yazdı. Şirketin kendi bünyesinde değil de sosyal medya aracılığı ile haberi vermesine kızgın olduğunu belirten yatırımcı gibi birçok insan da tepkilerini dile getirdi.

Son olarak Jersey borsası, EUR ve GBP başta olmak üzere kripto para yatırım işlemlerini 31 Ekim’e kadar bitirecek. 9 Kasım’a kadar ise kullanıcılar borsa içerisinde alım-satım ve çekimlerini gerçekleştirecekler. Borsanın tamamen kapanması ise 30 Kasım olarak belirlenmiş durumda.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın