Avrupa Parlamentosu Üyesinden Şok Sözler: “Kripto Yasaklanmalı!”

Eski Belçika Maliye Bakanı ve Avrupa Parlamentosu üyesi Johan Van Overtveldt, mevcut bankacılık krizinin ortasında kripto paranın yasaklanması çağrısında bulundu. Van Overtveldt özellikle dijital varlık endüstrisinin “hiçbir ekonomik ya da sosyal değer” sağlamadığı görüşünde.

Açıklama, bankacılık sektöründeki mevcut panik üzerine konuşan eski Belçikalı yetkiliden bir tweet sonrasında geldi. Coindesk’e göre yorum Avrupa Parlamentosu‘nun “AB için dönüm noktası niteliğindeki kripto lisanslama kurallarını oylamaya” hazırlandığı sırada geldi.

Avrupa Parlamentosu Üyesinden Kripto Açıklaması

Bankacılık sektörü, endişe verici birkaç gelişmenin ardından yeniden paniğe kapıldı. ABD’de Silicon Valley Bank ve Signature Bank çöktü, ardından Avrupa Credit Suisse ile kargaşa ve First Republic Bank’ı kurtarmak için tarihi bir kurtarma planı geldi.

Şimdi de eski Belçika Maliye Bakanı ve Avrupa Parlamentosu üyesi Johan Van Overtveldt, gelişen bankacılık krizinin ortasında kripto para sektörünün yasaklanması çağrısında bulundu.

Mevcut bankacılık kaosundan çıkarılması gereken bir başka ders. Kripto para birimleri üzerinde katı bir yasak uygulamalıyız. Dijital varlıklar hiçbir ekonomik ya da sosyal değer içermeyen saf spekülasyonlardır. Eğer hükümet uyuşturucuyu yasaklıyorsa, kripto paraları da yasaklamalı.

Kripto varlıklara yakınlığıyla tanınanlar bankalar Silvergate ve Silicon Valley Bank’ın düşüşünden kaynaklanan bulaşıcı etki, Avrupa’da da yankı uyardı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.