Avrupa Birliği, Kripto Para Düzenlemesi İçin Tarih Belli Oldu!

Avrupa Birliği’nin 2024 yılına kadar kapsamlı bir kripto para düzenlemesi planladığına dair 2 rapor bildirildi. Bu gelişme, beş Avrupalı ​​maliye bakanının Avrupa Komisyonu’na kripto paralar konusunda “çok güçlü ve çok net kurallar” koyma çağrısının ardından yaşandı.

AB Kripto Düzenlemesi Yakında Geliyor

İki AB belgesine göre, kapsamlı bir kripto para birimi düzenleme çerçevesinin dört yıl içinde yürürlüğe girmesi bekleniyor, haber kaynağı Reuters Cuma günü, belgenin ayrıntılarıyla ilgili şunları söyledi:

“2024 yılına kadar AB, finans sektöründeki DLT teknolojisinin ve kripto varlıkların alımını mümkün kılan kapsamlı bir düzenleyici çerçeveyi uygulamaya koymalı. Ayrıca bu teknoloji ile ilişkili riskleri de ele almalıdır.”

Belgeler de ayrıca, “2024’e kadar, pasaport ve tek noktadan satış lisansı ilkesi, dijital finans için güçlü potansiyele sahip tüm alanlarda uygulanmalıdır.” ifadeleri yer alıyor.

AB politikalarında uzmanlaşmış bir yayın olan Euractiv’e göre, Avrupa Komisyonu Dijital Finans Stratejisini kripto para birimleriyle ilgili yeni kuralları ile birlikte bu ayın sonunda yayınlayacak.

Bunların yanında, Avrupa Komisyonu, Euro bölgesindeki ödemelerin %78’inin şu anda nakit olması nedeniyle dijital finans kullanımını artırmak istediğini ve yeni kuralların dört yıl içinde yürürlüğe girmesi gerektiğini belirtti.

Son olarak geçen hafta, Fransa, Almanya, İtalya, Hollanda ve İspanya maliye bakanları, Avrupa Komisyonu’nu, özellikle Facebook’un Libra’sı gibi küresel dijital paralar için yaklaşan kripto para birimi teklifine “güçlü kurallar” eklemeye çağırdı. Ortak bir açıklamada, yasal, düzenleyici ve gözetim zorlukları ele alınana kadar, stablecoin’lerin AB ülkelerinde faaliyet göstermesine izin verilmemesi gerektiğini söylediler. 1 hafta sonra kripto yönetmeliğine dair çalışmaların hızlandırılmış olması şaşırtıcı değil.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.