Avrupa Altcoin İle İşbiriliği Açıkladı: İşte Anlaşma Yapılan Altcoin!

IOTA, dağıtılmış bir deftere dayalı gelişmiş Avrupa genelinde blok zinciri hizmetleri sağlamak için bir çözümün geliştirilmesi ve test edilmesinin bir sonraki aşamasına katılmak üzere seçildi.

Avrupa Blok Zinciri Ticari Öncesi Tedarik (PCP) adı verilen proje, blok zinciri teknolojisinin geliştirilip geliştirilemeyeceğini araştırmaktadır.  Bu da Avrupa Ekonomik Alanı’ndaki tüm kuruluşlar arasında doğrulanmış bilgi alışverişini mümkün kılacaktır.

Altcoin’in ilk aşamada Tangle tabanlı dağıtık defter sisteminin yeteneklerini, geri dönüşüm ve fikri mülkiyet projelerini pilot olarak başarıyla sergilediği söyleniyor. Olumlu haberlerde, yerel IOTA token’ı MIOTA, bir noktada %8’den fazla bir artış gösterdi. Koinfinans.com olarak bildiridğimiz üzere MIOTA şu anda 0,243 dolardan işlem görüyor.

IOTA İçin Bir Sonraki Aşama

İkinci aşama, temel katmanı çok varlıklı bir deftere dönüştüren ve Katman 2 ağlarının akıllı sözleşmeleriyle etkileşime izin veren bir yükseltme olan IOTA Stardust’un test edilmesini içeriyor. Bu aşamada Avrupa Komisyonu’nun ilgisini çeken, IOTA’nın varlıkları tokenize etme ve akıllı sözleşmelerle çalışma becerisinin saha testidir.

IOTA Vakfı kurucu ortağı ve başkanı Dominik Schiener ise projenin teknolojiyi Avrupa pazarına getirme kabiliyetine olan güvenini ve daha fazla ilerleme isteği olduğunu belirtti.

Kaynak : U.Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.