Ocak 25, 2024

Avalanche Yeniden Yükselişe Geçti: Sıçrama Sonrasında Neler Bekleniyor, Analistler Ne Diyor?

Önde gelen bir kripto varlık olan Avalanche (AVAX), son zamanlarda kayda değer bir yükseliş yaşadı ve 30 dolar seviyelerinin üzerine çıktı. Bu canlanma, AVAX’ın fiyatının 2023 Aralık’taki en yüksek seviyesi olan 50 dolardan yaklaşık %40 düştüğü önemli bir düşüşün ardından geldi. Son sıçrama, AVAX’ın bir düşüş yaşayıp yaşamayacağı ve için gelecekte altcoin’i nelerin beklediğine dair soruları gündeme getiriyor.

AVAX’ın son zamanlardaki performansı dayanıklılığın göstergesidir. Aralık ayındaki zirvesinin ardından altcoin, hızlı bir düşüş yaşadı. Fiyat, daha önce bir kırılma noktası olarak hareket eden uzun vadeli yatay bir destek seviyesini güçlendirerek geri sıçramadan önce 27,21 dolar gibi düşük bir seviyeye dokunmuştu.

Haftalık Göreceli Güç Endeksi (RSI), Avalanche için belirsiz bir okumayı işaret ediyor. RSI düşüyor olsa da kritik 50 seviyesinin üzerinde kalmaya devam ediyor. Bu da piyasa trendinin kesin olarak düşüş ya da yükseliş yönünde olmadığını gösteriyor.

Avalanche Coin’i Neler Bekliyor?

Kripto para analistleri Avalanche’ın fiyat hareketlerini ve performansını yakından takip ediyor. Bazıları, AVAX’ın 50 ya da 100 dolara kadar ulaşacağını tahmin ediyor. Ek olarak, yaklaşan boğa koşusunda önemli kazançlar bekleyerek yükseliş tahminlerini dile getirdiler.

Teknik analizler, AVAX‘ın tipik olarak düzeltici hareketlerle ilişkilendirilen azalan bir paralel kanal içinde hareket ettiğini göstermektedir. Kanalın orta çizgisinde ve 0,5 Fibonacci düzeltme seviyesinde yaşanan son sıçrama, AVAX’ın bir dibe yaklaşıyor olabileceği fikrini güçlendiriyor.

Uzun vadeli fiyat formasyonlarını belirlemek için kullanılan Elliott Dalga teorisi, AVAX’ın A-B-C düzeltici yapısının C dalgasında olduğunu öne sürerek bu fikri güçlendiriyor.

Sonuç olarak, Avalanche’ın 30 doların üzerindeki son fiyat hareketi iyimserlik ve ihtiyatın beraberinde getiriyor. Yatırımcılar ve trader’lar AVAX’ı önümüzdeki günlerde izleyeceği yörünge açısından yakından takip ediyor.

Kaynak : ETHNEWS
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?