Şubat 13, 2024

Avalanche 40 Doları Aştı: Yatırımcıları Neler Bekliyor, İşte Uzman Görüşleri!

Avalanche (AVAX) fiyatı, son 20 işlem gününde gösterdiği yükselişin ardından 10 Şubat’ta 40 doların üzerine çıkarak dikkatleri üzerine çekti. Bu yükseliş, fiyatın uzun vadeli yatay destek bölgesinden güçlü bir şekilde sıçramasına yol açarken, kısa vadeli direnç seviyeleri içinde işlem görme eğilimini sürdürdü. AVAX, bu son hareketle piyasadaki yatırımcılar arasında artan ilgiyi bir kez daha gözler önüne serdi.

Avalanche fiyat grafiği

Haftalık teknik analize göre, AVAX fiyatı 22 Ocak’tan bu yana istikrarlı bir yükseliş gösterdi ve bu süre zarfında yatay bir bölgeyi destek olarak doğruladı. Ancak, bu bölge Mayıs 2022’den beri direnç olarak hareket etmekteydi. Son ilerlemeye rağmen, fiyat hala 2023’ün en yüksek seviyesinin üzerine çıkmadı, bu da AVAX’ın belirli bir dirençle karşı karşıya olduğunu gösteriyor.

Avalanche Fiyat Analizi

Haftalık Göreceli Güç Endeksi (RSI), karmaşık okumalar sergiliyor. Yatırımcılar genellikle RSI’ı aşırı alım veya aşırı satım koşullarını belirlemek için kullanırlar. Gösterge, 50’nin üzerinde olmasına rağmen, son iki ayda gerileyerek ve aşırı alım bölgesinin altına düşmeden önce toparlanmadı.

Günlük zaman diliminde, AVAX’ın gelecekteki yönü belirsiz fiyat hareketleri nedeniyle henüz teyit edilmedi. Ocak 2022’den bu yana görülen ilerleme, genellikle düzeltici hareketleri çevreleyen yükselen bir paralel kanal içinde gerçekleşti.

10 Şubat’ta kanal direnç çizgisi, AVAX fiyatını 40 dolar seviyesinde reddetti. Ancak, günlük RSI 50’nin üzerinde hareket ederek ve bir yükseliş trendi göstererek bir yükseliş okuması sergiliyor.

AVAX fiyatının, yükseliş yaşaması durumunda SOL’u takip edeceği öne sürüldü. Eğer SOL fiyatı yükselirse, AVAX’ın da onu takip edeceği belirtiliyor. ImmortalCrypto, bu dinamiği bir tweet’te “kas hafızası” olarak ifade etti.

AVAX’ın 40 dolar bölgesine vereceği tepki, gelecekteki yönünü belirlemede kilit öneme sahip. Başarılı bir kırılma, 2023’ün en yüksek seviyesi olan 50 dolar seviyesine doğru %23’lük bir yükseliş potansiyeline işaret edebilir. Ancak, bu bölgedeki bir ret ve kanal kırılması, en yakın destek seviyesi olan 33 dolar seviyesine doğru %16’lık bir düşüşle sonuçlanabilir. Bu nedenle, 40 dolar seviyesi AVAX’ın yakın vadeli fiyat hareketleri için belirleyici olabilir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere haber yazıldığı sırada AVAX 41 dolardan işlem görüyor.

Kaynak : ETHNews
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?