Ocak 5, 2022

Ava Labs Başkanından 2022 Tahmini: Bitcoin Hakimiyetini Kaybedecek!

2022 başladı ve yeni yıl için tahmin yürütmeler hâlâ devam ediyor. Ava Labs Başkanı, önümüzdeki yılla ilgili tahminlerini paylaşan son kripto topluluğu üyesi oldu.

Kripto Para Birimi Toplam Piyasa Değeri 5 Milyar Dolara Ulaşacak

Ava Labs Başkanı John Wu, CNBC’ye 2022’nin sonunda kripto para birimlerinin 5 trilyon doların üzerinde bir piyasa değerine sahip olmak için değerinin iki katına çıkacağını söyledi. Küresel kripto para birimi piyasa değeri, 2021 4. çeyreğinde 3 trilyon dolarlık bir zirveye ulaştıktan sonra şu anda 2.24 trilyon dolarda yer alıyor. Ava Labs Başkanı, kripto para birimi piyasa değerinde 5 trilyon doların üzerine bir artış öngörüyor.

Bunların yanında kripto piyasası için “Fed’in sıkılaşmasının makro faktörlerinden ve oradaki jeopolitik meselelerden gelen rüzgara dayanabilecek tek varlık sınıfı olacak” diye ekliyor.

“Büyük bir yetenek, sermaye ve kullanım akışı görüyorum.”

Wu, temelde bariz gerçeği belirttiği için bunu bir tahmin olarak saymaktan neredeyse utandığını da belirtti. Bununla birlikte Bitcoin’in güzel bir şekilde büyüyeceğini, ancak hakimiyetinin bir kısmını daha yeni blckchain’lere kaybedeceğini tahmin ediyor.

Ayrıca Ethereum’un 2021’de hem fiyat hem de kullanım açısından Bitcoin’den çok daha büyük bir hikaye olduğunu da ekliyor. Wu bu yorumu yaparken, BTC tarafından yapılan %65 kazanca kıyasla Ethereum tarafından yapılan %500 kazanca dikkat çekti.

Ayrıca, ağın büyümesinin nedenleri olarak Ethereum’un DeFi ve NFT’lerde kullanımına işaret etti. Ethereum’un hakimiyeti %19.91’de sabitlenirken, Bitcoin yakın zamanda 2020’den bu yana ilk kez %40’ın altına düştü.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Zycrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.