Kasım 22, 2022

Audius Coin Nedir? AUDIO Nasıl Alınır?


Audius, müzik akışı ve paylaşımı için ‘merkezi olmayan blockchain tabanlı’ bir platformdur. Ekosisteme güç veren yerel token AUDIO, 2019 yılında piyasa sürülmüştür. Audius, müzik yaratıcılarının hayranlarıyla etkileşime girmelerini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra, yayınladıkları ve paylaştıkları müzikler üzerinde tam kontrol sunar.

Spotfiy gibi geleneksel platformlara benzeri bir modele sahip. Audius, sanatçılara ödeme yapmaktadır. Müzik yayın hizmetleri endüstrisindeki milyarlarca dolarlık kazançlara rağmen sanatçıların aldığı pay çok küçük kalmakta. Audius bu soruna blok zinciri ve düğümler aracılığıyla bir çözüm sunmaktadır.

Audius, müzikleri her yayınladığında yerel token olan AUDIO ile müzik yaratıcılarına ödeme yapar. Sonuç olarak sanatçılar, merkezi bir otoriteden düşük bir pay almak için beklemek zorunda kalmaz.

Audius Nasıl Çalışır?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Audius, merkezi bir otoriteye ihtiyaç duymadan müzik akışını sağlamak için blockchain tabanlı bir protokol kullanmaktadır. Geleneksel müzik akışı hizmetlerinde, merkezi otoriteler genellikle milyarlarca dolarlık sektörden en büyük payı almaktadır. Müzik yaratıcıları ise yarattıkları daha küçük bir pay alma eğilimindedir. Merkezi olmayan bir mimari ile sanatçılar kendi müziklerini yönetebilmektedir. Öte yandan müziklerinin yayınlanma şekli üzerinde tam kontrol sahibi olmaktadırlar.

Audius, platformun ana ödeme yöntemi olarak hizmet veren yerel token AUDIO tarafından desteklenmektedir. AUDIO tokenları ayrıca ağa katılımı teşvik etmek için de kullanılmakta.

Öte yandan kullanıcılarının da lehine birçok özelliği olan Audius, favori sanatçıları destekleme ve yeni yayınlanan müzikleri bulma konusunda birçok fonksiyona sahip.

Arayüz olarak modern müzik oynatıcılardan hiçbir farkı olmayan platformun çalma listeleri, ruh haline göre filtreleme seçeneği de mevcut. Üstelik kullanıcılar çalma listelerini paylaşarak ödül de kazanma şansına sahip.

Audius, açık yönetişime sahip merkezi olmayan bir kamu defteridir. bu da düğüm operatörlerinin, müzik yaratıcılarının ve kullanıcıların protokoldeki değişiklikleri önerebileceği ve oylayabileceği anlamına gelir. Müzik yaratıcıları AudSP protokolü aracılığıyla ses dosyalarını kolayca dağıtabilirken, İçerik Düğümleri müzik içeriğinin talep üzerine erişilebilir olmasını sağlar.

AUDIO Kim Tarafından Kurulmuştur?

Audius Roneil Rumburg ve Forrest Browning tarafından kurulmuştur. Audius resmi olarak Eylül 2019’da bir token satışı ile başlatıldı.

Proje ayrıca Twitch Kurucu Ortağı Justin Kan, EA Games Kurucu Ortağı Bing Gordon ve deadmau5 gibi elektronik müzik yapımcılarının da aralarında bulunduğu bir grup danışmandan faydalanıyor. Nitekim Audius, Binance, Coinbase Ventures ve Pantera Capital dahil olmak üzere birçok büyük yatırımcıdan destek aldı.

Audius Neden Değerli?

Sonuç olarak Audius’a değer katan çok sayıda faktör vardır. Audius, AUDIO dağıtımını en aktif katılımcılara daha iyi yönlendirmek için zincir üzerindeki ölçümleri ve devam eden bir token ihracını kullanır, böylece kullanıcıları ve platforma değer katar. Audius’un içsel değeri, teknolojisinin ve teknik kapasitesinin değerinin yanı sıra kullanım durumu ve alaka düzeyi ile belirlenmektedir.

Audius, başlangıçta %41’i kuruculara, %36’sı yatırımcılara ve %18’i ağ büyümesine tahsis edilmek üzere 1 milyar AUDIO token arzı yarattı. Bu tokenler, bir hak ediş programına göre kademeli olarak açılacaktır.

AUDIO token, node operatörlerini ödüllendirmek amacıyla %7’lik bir enflasyon oranıyla piyasaya sürülmüştür. Ancak AUDIO bir yönetişim tokenı olduğundan, topluluk token emisyonunun nasıl dağıtılması gerektiği konusunda oy kullanabilir. Şu anda dolaşımda 923.501.066 token bulunmaktadır.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?