Aralık 19, 2018

Atari İki Popüler Oyununun Blockchain Versiyonlarını Çıkartıyor


Dev oyun firması Atari, popüler iki mobil oyununun blockchain versiyonlarını yapmak amacıyla Blockchain startup’ı Animoca Brands ile anlaşma yaptı.

Haber, 18 Aralık’ta yayınlanan basın konuşmasında yapıldı.

Atari, Tetris ve Pac Man adlı video oyunlarının geliştiricisi olması ile popülerdir.

Hak anlaşmasına göre, Animoca’nın Çin, Hong Kong hariç tüm dünyada Atarinin iki mobil oyunununun, “RollerCoaster Tycoon Touch” ve “Goon Squad” adlı oyunların blockchain versiyonlarını üreteceği ve yayınlayacağı belirtiliyor.

Basın bültenindeki iddialarda yer alan RollerCoaster Tycoon Touch adlı oyun, dünya genelinde “19 milyondan fazla indirilmeye sahip” ve bunun yanı sıra Jonathan Cheban’la olan ortaklık ile de büyük destek gördü.

İki firmanın da oyun, ürün geliştirme ve blok zinciri teknolojileri hakkında karşılıklı bir anlaşma içinde olduğu bildiriliyor.

31 Mart 2022’ye kadar olan lisans sözleşmesinin şartlarına göre, Animoca’nın blockchain ile entegre edeceği Atari oyunları aynı zamanda entegre tokenlere sahip olacak.

Başlangıç aşamasında, oyunların sürümlerini 2019’un ikinci yarısında yayınlamayı amaçladıkları belirtiliyor. Oyunun hakları için, Animoca’nın Atari’ye en az 250.000 dolarlık ödeme yaptığı bildiriliyor.

Daha önceki bildiriye göre, Atari, bu Şubat ayı içinde, kripto paraya yatırım yapacağını açıkladıktan sonra hisse fiyatının yüzde 60 civarında aştığı görüldü. Bu yıl içinde, şirket kendi dijital para birimini, Atari Token‘i kurdu ve online bir kripto casinosu ile ortaklık kurdu.

Kaynak:cointelegraph

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Birkan BİÇİCİ hakkında :

Yaklaşık 3 yıldır Tv kanalı, haber sitesi gibi çeşitli mecralarda Editör olarak çalışıyorum. Bitcoin ve Blockchain'in gittikçe önemli hale gelmesiyle birlikte sektör hakkında yaptığım araştırmaları ve sektörle ilgili önemli bilgileri sizlere yardımcı olmak için Koinfinans bünyesinde paylaşıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?