Ekim 12, 2022

%100 Artış Gelebilir: Kripto Analistinden İddialı Tahmin!

Popüler bir kripto para stratejisti, birçok trader’ın aksine Bitcoin‘in (BTC) fiyatını ikiye katlayacak bir ralli için hazırlandığını söylüyor.

Kaleo takma adını kullanan analist, 535.200 Twitter takipçisine Bitcoin’in ters çevrilmiş grafiğini incelediğini söyledi. Yatırımcılar bazen farklı bir perspektiften önyargılarını kontrol etmek için bir varlığın ters çevrilmiş grafiğine bakarlar.

Kaleo’ya göre, önde gelen kripto varlığı büyük bir yükseliş için zemin hazırlarken yeni bir Bitcoin trendi devam ediyor.

“Bu aralık için genellikle 2018 ayı piyasası fraktal karşılaştırmasının kullanıldığını görüyorum ve ben bu fikrin destekçisi değilim. Bence, bu büyük çöküşü zaten gördük. Biriktirme aşamasındayız. Fiyat artışı herkesi hazırlıksız yakalayacak.

Bitcoin ralli analizi

Analistin grafiğine bakıldığında, Bitcoin, mevcut seviyelerden %100’ün üzerinde bir artışla fiyatını yaklaşık 40.000 dolara gönderen bir ralliyi ateşlemeye yakın görünüyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere kripto para stratejisti, kurumsal yatırımcıların altta yatan varlığı elinde tutmadan Bitcoin’e yatırım kalmaları için tasarlanmış bir finansal araç olan Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) performansını da izliyor.

Kaleo’ya göre, GBTC’nin son fiyat hareketi, 2018 ayı piyasasının son aşamalarındaki performansının yakın bir kopyası. Dolayısıyla bu gösterge de varlığın dibe vurduğunu ve bir toparlanma rallisine hazırlandığını ortaya koyuyor.

Kısa vadede ise Kaleo, Bitcoin rallisinin 20.000 dolara çıkacağını tahmin ediyor.

“20.000 doların üzerine squeeze (bir finansal varlıkta hızla yükselen fiyatları tetikleyen olağandışı bir durumdur).” 

Yazma sırasında, Bitcoin gün için %0.46 yükselişle 19.172 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?