Artık Bitcoin İle Kola Satın Alabilirsiniz!

Dijital varlık entegratörü Centrapay, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki Coca-Cola Amatil ile kripto para birimi ödemeleri için anlaşma imzaladı.

140 marka ve 270 milyon tüketiciyi destekleyen Coca-Cola Amatil, The Coca-Cola Company serisinin Asya Pasifik’teki en büyük şişeleme tesisi ve distribütördür. Yeni anlaşma ile Amatil’in müşterileri Sylo Smart Cüzdanlarını kullanarak QR kod ödeme etiketine sahip Coca-Cola’nın 2000’den fazla otomatında Bitcoin ya da diğer dijital varlıklarla alışveriş yapabilirler. Kişilerin satın alma işlemlerini yapmak için otomata yalnızca bir kez dokunmaları yeterlidir. Bunun COVID-19 sebebiyle insanların hijyen endişelerini giderme konusunda faydalı olduğunu söyleyebiliriz.

Centrapay CEO’su Jerome Faury, entegrasyon karmaşıklığının ve zayıf kullanıcı deneyimlerinin dijital kimlik yada varlıklar gibi Web 3 teknolojisinin benimsemesi önündeki engeller olduğunu söyledi. Bu sorunları çözdüklerini belirtti ve şunları ekledi:

“Şimdi Avustralya ve Yeni Zelanda’da nasıl çalışabileceğini gösterdik, işi global olarak büyütmek istiyoruz. Kuzey Amerika’da bir varlık oluşturduk ve bir sonraki dünya yenilikleriyle ABD pazarını hedefleyeceğiz.”

Centrapay bir dijital varlık platformudur. Platform, dijital ürün oluşturma, dağıtma ve ödemeler için blockchain kullanımında liderdir. Dijital varlıkların günlük kullanımını artırmak için hem tüketici hem de ticari sistemlere entegre olmasını sağlar. Centrapay’ın birinci sınıf teknolojisi, tüketicilerin, satıcıların ve makinelerin fiziksel dünyada dijital varlıklardan faydalanmasını kolaylaştırıyor.

Bu yeni gelişme ile, yavaş yavaşta olsa kripto paraların reel ekonomide kabul görmeye başladığını söyleyebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.