Ocak 6, 2024

Arthur Hayes’ten Bitcoin Fiyat Tahmini: Bu Olursa Bitcoin %40 Düşebilir!


Arthur Hayes Bitcoin için fiyat tahmininde bulundu ve BTC’nin önümüzdeki haftalarda önemli bri fiyat düzeltmesi yaşayabileceğini öngördü.

Hayes Federal Rezerv’in Mart ayında Banka Vadeli Fonlama Programını (BTFP) sona erdirmesi nedeniyle ABD doları likiditesindeki azalmanın “kriptoda geçici olanların gideceğine” neden olcağı görüşünde.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Analiste göre, ABD’de spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurularının onaylanması ve ardından ürünlerin ticaretinin başlaması, azalan dolar likiditesinin tetiklediği bir Bitcoin satışını daha da arttırabilir.

Bitcoin‘in Mart ayı başında ulaştığı seviyeden %20 ila %30 arasında sağlıklı bir düzeltme yaşamasını bekliyorum. ABD’de listelenen spot Bitcoin ETF’lerinin halihazırda işlem görmeye başlaması halinde bu düşüş daha da şiddetli olabilir. Gelecekteki bir tarihte bu ETF’lere akacak yüz milyarlarca fiat beklentisinin Bitcoin’i 60.000 doların üzerine ve 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 70.000 dolara yaklaştırdığını düşünün. Dolar likiditesinin çekilmesi nedeniyle %30 ila %40’lık bir düzeltmeyi kolayca görebilirim.”

Hayes, BTFP’nin sona ermesiyle tetiklenen başka bir potansiyel bankacılık krizinin Federal Rezerv’i para politikasını gevşetmeye zorlayabileceğini ve sonuç olarak Bitcoin’in kayıplarını telafi etmesine yardımcı olabileceğini söylüyor.

“BTFP 12 Mart’ta sona eriyor ve Fed faiz kararı 20 Mart’ta açıklanıyor. Bu iki önemli karar noktası arasında altı işlem günü var. Tahminim doğruysa, piyasa bu süre içinde birkaç bankayı iflas ettirecek, Fed’i faizleri düşürmeye ve BTFP’nin yeniden başladığını duyurmaya zorlayacak.

Bitcoin başlangıçta keskin bir düşüş yaşayacak ancak Fed toplantısından önce toparlanacaktır. Bunun nedeni Bitcoin’in bankacılık sisteminin yükümlülüğü olmayan ve küresel olarak alınıp satılan tek nötr rezerv para birimi olmasıdır. Bitcoin, işler kötüye gittiğinde Fed’in HER ZAMAN likidite enjeksiyonu ile yanıt verdiğini bilir. Bu nedenle Bitcoin, Fed’in para yazıcısını yeniden başlatmaya yönelik nihai teslimiyetinden önce ve içine doğru keskin bir şekilde yükselecektir.”

Kaynak : the daily hodl

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?