Aralık 8, 2023

Arthur Hayes’in Altcoin Paylaşımı Viral Oldu: Ralli için Gereken Her Şey Tamamlandı!

BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes, bugün paylaştığı bir X gönderisinde Solana fiyatında oldukça yükselişte olduğunu belirtti. Hayes, altcoin fiyatının önümüzdeki günlerde 100 dolara kadar yükselebileceğini öngörüyor.

Bu tahmin ise Solana fiyatının son 24 saat içinde önemli bir direnç seviyesinin üzerine çıkmayı başarmasından kısa bir süre sonra geldi. Bu süre zarfında SOL 70 dolar seviyesini aştı. Haber hazırlanırken fiyat ortalama 73 dolardan işlem görüyordu.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Solana bugün 70 doların üzerinde bir günlük mum kapatırsa, 100 dolara doğru ilerlemek için gereken temel yaratmış olabilir. Bu yükseliş tezini destekleyen, altcoin’in günlük grafiğinde oluşan yükselen bir üçgen formasyonudur. Bu özel formasyon, SOL’un bir dizi yüksek dip kaydetmesinin ardından ortaya çıktı ve SOL’un yakında yükselebileceğini gösteriyor.

Yükseliş grafiği formasyonuna ek olarak, SOL’un günlük grafiğindeki teknik göstergeler de yükselişi işaret ediyordu. Yatırımcıların dikkat etmek isteyeceği ilk gösterge Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD). Son 48 saat içinde MACD çizgisi, MACD Sinyal çizgisinin üzerine çıktı ve bu da SOL’un pozitif eğiliminin devam edeceğine işaret edebilir.

SOL’un günlük grafiğinde de alıcıların satıcılara karşı üstünlük sağladığı görülüyor. Bu, Göreceli Güç Endeksi (RSI) göstergesi tarafından açıkça görülüyordu. RSI çizgisinin RSI Basit Hareketli Ortalama (SMA) çizgisinin üzerinde konumlanmasıyla, boğaların SOL’u yükseltmesi, satıcıların önümüzdeki birkaç gün içinde fiyatı aşağı çekmesinden daha kolay olabilir.

Bu yükseliş tezi, Solana 70 doların üzerinde kaldığı sürece ihtimaler dahilinde olacaktır. Bu seviyenin altında bir günlük mum kapatırsa, önümüzdeki 2 hafta içinde bir sonraki önemli destek seviyesi olan 49,65 dolara kadar düzeltme riski altında olabilir.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?