Mart 31, 2024

Arthur Hayes Meme Coin Patlamasını Değerlendirdi: Bu Altcoin İçin Olumlu!


BitMEX’in kurucusu Arthur Hayes, son zamanlarda popülerlik kazanan meme coin’lerin, blockchain ekosistemlerine net bir olumlu etki sağladığına inanıyor. Eleştirilere rağmen, Hayes, meme coin’lerin kitleler için “güçlü” bir ifade biçimi olduğunu ve bu coin’lerin insanlara yeni bir eğlence ve özgürlük alanı sağladığını dile getiriyor.

Arthur Hayes, Real Vision’ın kurucusu Raoul Pal’a verdiği röportajda, bu konudaki düşüncelerini detaylandırarak açıkladı. Hayes, kripto para dünyasında sürekli olarak değişen trendlere ve yeni teknolojilere uyum sağlama gerekliliğine dikkat çekti. Ethereum’dan Solana’ya ve hatta daha sonra Slerf veya Dogwifhat gibi daha az bilinen coin’lere geçiş yapmanın, insanlar arasında bir tür dijital oyun gibi olduğunu ifade etti. Bu süreçte, sadece parasal kazanç sağlamakla kalmayan, aynı zamanda bir tür dijital deneyim yaşayan insanların arttığını vurguladı.

“ETH’ye taşınıyorsunuz, sonra Solana’ya taşınıyorsunuz ve sonra birdenbire Slerf veya Dogwifhat ile işlem yapıyorsunuz ve bu çok eğlenceli. İnternette parasal kazanç sağlayanlar yalnızca birbirleriyle oyun oynayan insanlardır. Bence bu çok eğlenceli.

Açıkçası, sorumluluk ve benzeri şeylerle işlem yapın. Ama bu saf bir his; size ne yapıp ne yapamayacağınızı söyleyen merkezi bir otorite yoktur. Birisi ne listelemek isterse onu yapar ve ya anında başarılı olur ya da başarısız olur ve bence bu çok güçlü bir şey. Ve uzun zamandır ilk kez insanlar trading denilen bu şeyi yaparken eğleniyorlar.

Bazıları tatsız meme’ler ama neyse.”

Özetle, meme coin’lerin bazen gereksiz olduğu eleştirilerine rağmen, Hayes, bu coin’lerin varlığının kripto para dünyasının çeşitliliğine ve yenilikçiliğine katkı sağladığını savunuyor. Ona göre, meme coin’lerin ortaya çıkışı, kripto dünyasında birçok insanın trading’i bir oyun gibi eğlenceli bulmalarını sağlamıştır. Bu da, kripto para dünyasının daha geniş kitlelere ulaşmasını ve daha fazla insanın bu alanda aktif olarak yer almasını sağlamıştır.

Hayes ayrıca, meme coin’lerin (her ne kadar birçoğu kendi içsel değerleri konusunda şüpheci olsa da) sonuçta blockchain’lerle dikkat ve değer getirdiğini savundu. Popüler altcoin Solana’ya (SOL) ve onun kullanımı kolay kullanıcı arayüzüne (UI) ekosistemine daha fazla yeni kullanıcı katma yolu olarak atıfta bulundu.

“Bu kültürü destekleyebilecek chain’ler, değeri olan chain’ler olacak. Yani Solana gibi günün sonunda, insanlar meme coin’leri onun üzerinde piyasaya sürdüğü için Solana fiyatı yükseliyorsa ve bu alandaki yeni bir geliştirici şöyle diyorsa, ‘Ah, bu ilginç, Solana üzerinde geliştime yapmak istiyorum çünkü biliyorum kullanıcılar var.’

Solana’nın neden kullanıcıları var? Bu köpek temalı coin’leri piyasaya sürmek, iyi bir UI/UX (kullanıcı deneyimi) ile çok kolay bir platform ve bu nedenle dikkat çekti.

Yani evet, bunları aptalca ve değersiz olarak değerlendirebilirsiniz, ancak eğer dikkat çekerse, alana daha fazla geliştirici getirirse, o zaman chain’in kendisi için de olumlu bir değer olur.”

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?