Mart 14, 2024

Arthur Hayes: Kripto Piyasasında Boğa Daha Yeni Başladı, 1000x’ler Kapıda!


Bitcoin ve kripto para piyasaları, son yıllarda muazzam bir büyüme gösterdi ve hala büyümeye devam ediyor. Bu büyüme trendinin henüz başlangıç aşamasında olduğunu düşünen isimlerden biri de BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes. Hayes, son röportajında Bitcoin ve kripto varlıklarının boğa piyasasının yeni başladığını ve gelecekte daha da büyüyeceğini öne sürdü.

Hayes Empire’a verdiği röportajda, insanların emeklilik hesapları aracılığıyla yeni onaylanan spot Bitcoin borsa yatırım fonlarına (ETF’ler) fon tahsis edeceklerini iddia etti. Kripto uzmanı, emeklilik hesabı parasının fiyat düşüşlerine daha dayanıklı olacak “yapışkan akışları” temsil ettiğini ifade ediyor.

“Dünya çapında satış gücü yeni başlıyor ve ‘Hey, varlıklarınızı buraya koyun, sizi enflasyona karşı koruyacağız’ diyor. Açıkçası bununla ilgili sorunlarım var ama hikaye bu, işe yarıyor. Bu ETF sağlayıcıları için şimdiye kadarki en çok satan ürün. İster Ethereum, ister Solana, ister başka bir altcoin olsun, daha fazlasını yapacaklar. Yani daha yeni başlıyoruz. Daha işin eğlenceli kısmına bile gelmedik. İnsanlar suyun üstüne yeni çıkıyorlar. Eğlenceli ama bu daha başlangıç. Belki satın aldığın bir sh*tcoin’den 10 kat kazandın ve onu sattın. Şimdi bu 1000 kat daha yükseğe ilerliyor. Henüz orada bile değiliz.” 

Bitcoin bu yazının yazıldığı sırada 71.411 dolar seviyesinde işlem görüyor ve son 24 saatte yaklaşık %1.2 düşüş gösterdi. Piyasa değerine göre en üst sıralarda yer alan kripto varlığı, Çarşamba sabahı erken saatlerde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.750 dolara ulaştı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?