Ocak 24, 2024

Arthur Hayes Bitcoin’in İzlenmesi Gereken Önemli Dip Seviyesini Tahmin Ediyor

Yeni bir Substack yazısında görüşlerini paylaşan Arthur Hayes, küresel ekonominin durumunu kullanarak düşen enflasyonist baskıların ne kadar hızlı geri dönebileceğine dair çıkarımlarda bulundu.

Buna dayanarak, spot Bitcoin Borsa Yatırım Fonu (ETF) zirvesi olan 48.000 dolarlık fiyattan %30’luk bir düzeltme öngörüyor. Bu tahmin gerçekleşirse, Bitcoin’in 30.000 ila 35.000 dolarlık fiyat aralığına düşeceğini öngörüyor. Bitcoin, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) şu anda piyasada işlem gören 11 spot BTC ETF’ye onay vermesinden bu yana düşüş yaşamaktadır. Yazı yazıldığı sırada, Bitcoin son 24 saatte %0,64’lük daha hafif bir düşüşle 40.042,44 dolara geriledi. Bu, son 24 saatte 39.105,51 dolara kadar düşen kripto paranın toparlanma sürecinde olduğunu gösteren etkileyici bir rakamdır.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, büyük cesur tahminleriyle tanınan Arthur Hayes, Federal Rezerv’in büyümeyi desteklemek için bazı rahatlama önlemleri alabileceğine inanıyor. Ancak ana akım bankaların çökme eşiğinde olduğu için kripto paranın enflasyona karşı korunma olarak önemli bir rol oynamaya hazır olduğuna ikna oldu.

Bitcoin‘in en kötü durumda nereden toparlanabileceğine dair net bir kanaati olan Arthur Hayes, şu anda Solana (SOL) ve BONK’taki pozisyonunu hafif bir zararla sattığını doğruladı.

Hayes, Solana ekosistemine büyük bir destekçidir ve bu satış yoğun bir satış dalgası sırasında son bir haftada değerinin %12,3’ünü kaybeden bu varlık için daha fazla düşüş yaşanabileceğini göstermektedir. Ancak Hayes, Bitcoin’in 35.000 doların altına düşmesi durumunda, Dogwifhat (WIF) satın almaya başlayacağını belirtti ve bu meme coin’in piyasa nihayet toparlanma aşamasına girdiğinde daha iyi performans göstereceğine dair potansiyeline işaret etti.

PrimeXBT borsasında düşük işlem ücretiyle kripto para alım satımı yapmak için için tıklayın.

Kaynak : u.today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?