Ağustos 26, 2023

Arthur Hayes Bitcoin için Olası Senaryoyu Çizdi: İşte Detaylar!


BitMEX kurucusu ve kripto uzmanı Arthur Hayes, piyasadaki gerilemenin ortasında Bitcoin tahminini güncellediği yeni bir yorum yaptı.

Yeni bir blog yazısı yayınlayan Arthur Hayes, BTC ve diğer kripto paraların ABD devlet kağıtlarından elde edilen faiz gelirinden faydalanabileceğini belirtti.

BitMEX kurucu ortağı, tahminler ciddi bir düşüşe işaret ederken, Bitcoin’in mevcut seviyeden %5’ten daha az bir oranda hafifçe düştüğünü gördüğünü söylüyor.

Daha fazla yatırımcının hesap kitap yapacağına ve Fed ile ABD Hazinesi’nin zengin tasarruf sahiplerine her ay milyarlarca dolar dağıttığını fark edeceğine inanıyorum. Bu paranın bir yere gitmesi gerekiyor ve bir kısmı teknoloji hisselerine ve kriptoya akacak. Ana akım finans medyası kripto fiyatlarında keskin bir düzeltme karşısında ne kadar kıyamet tellallığı yapsa da, kripto gibi sonlu arzı olan finansal varlıklarda bir eve ihtiyaç duyan çok fazla nakit var.

Arthur Hayes, birçok analistin Bitcoin fiyatının 20.000 doların altına gerileyeceğine inandığını belirtse de kendisi 3. çeyreğin başında 25.000 dolar civarında işlem görmesini bekliyor.

Kripto uzmanı ayrıca, Federal Rezerv’in ABD bankalarının karşı karşıya olduğu likidite baskılarını ele alma hamlelerinin kripto ve teknoloji hisseleri gibi risk varlıkları için yükseliş etkileri olacağını belirtti. Hayes, bankacılık sistemi çöktükten Bitcoin’in de güçleneceğine inanıyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?