Şubat 2, 2024

Arthur Hayes: Bitcoin Bu Katalizörle Birlikte 7 Haneli Rakamlara Ulaşabilir!


BitMEX kurucu ortağı Arthur Hayes, Bitcoin ‘in (BTC) bir katalizörle birlikte yedi haneli rakamlara yükselebileceğini öngördü. Hayes, ticari emlak fiyatlarındaki düşüşün Federal Rezerv’i ekonomiyi desteklemek için piyasalara likidite enjekte etmeye yönlendirebileceğini belirtiyor. Bloomberg’de yayınlanan bir makalede, Japon Aozora Bank ve New York Community Bancorp’un (NYCB) zayıflayan ABD ticari emlak sektörü nedeniyle büyük zararlar yaşadığına dikkat çekiyor.

Hayes, genellikle risk varlıklarındaki likidite artışının, Bitcoin gibi öncü kripto varlıklarının 1 milyon dolara yükselmesine yol açabileceğine inanıyor. Ticari emlak zayıflığının ve bankacılık sorunlarının Fed’i ve ABD Hazinesi’ni para politikasını daha erken gevşetmeye zorlayabileceğine inanıyor. NYCB’nin ‘sürpriz’ bir zarar açıklaması ve kredi zararı rezervlerinin beklenenden 10 kat fazla artması, bu durumu gösteren örneklerden sadece biri.

Hayes, BTC’nin biraz dalgalanma yaşayabileceğini, ancak bazı bankaların hafta sonunu atlarsa hemen yeni bir kurtarma beklenmesi gerektiğini söylüyor. Bu durumun yaşanması durumunda, BTC’nin geçmişteki Mart 2023 fiyat hareketine benzer bir yükselişe yaşayabileceğini düşünüyor. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu haber yazıldığında, Bitcoin 42,857 dolardan işlem görüyor.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?