Ocak 30, 2023

%5777 Artabilir: Analiste Göre Bu Altcoin ETH’yi Takip Ederse Patlayabilir


Zamanında yaptığı altcoin çağrılarıyla büyük bir takipçi kitlesi kazanan popüler bir trader, Ethereum’un en büyük rakiplerinden birinin ETH’yi takip ediyor olabileceğini söyledi.

Kripto piyasalarında Cantering Clark olarak tanınan analist, bugün Solana (SOL) ile 2018’deki Ethereum’un fiyat hareketi arasındaki büyük benzerlikleri gösteren bir grafik paylaştı.

“Erken dönemde ETH vs SOL.”

Analistin grafiği, her iki varlığın da bir destek seviyesinden birden fazla kez sıçradığını, ardından bir öncekinden daha aşağıda dip (lower low) yaptığını ve sonrasında bir toparlanma yapmadan önce çöktüğünü gösteriyor. 2018’in en düşük seviyesinden, Ethereum nihayetinde %5777 artışla tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 83 dolardan 4.878 dolara kadar çıkmayı başarmıştı. Popüler altcoin Solana (SOL) son zamanlarda 8 dolara kadar düştü, SOL’un ETH’nin yaptığı gibi benzer bir hareket yapması, bir sonraki ayı piyasasından önce yaklaşık 462 dolara yükseliş anlamına gelebilir.

Cantering Clark, altcoin SOL dışında genel kripto piyasalarını da değerlendirdi. Analist piyasanın yılın başında toparlanma eğilimine atıfta bulunan “Ocak etkisinin” büyük olasılıkla sona erdiğini düşünüyor. Bunun yanında kripto piyasaları için bir düzeltme öngörüyor.

Öte yandan trader, BTC’nin 23.000 dolar ile yaklaşık 21.000 dolar arasında çok fazla likiditeye sahip olmadığını, bunun da fiyatın bir sonraki ana seviyeye kadar oldukça hızlı düşmesi anlamına gelebileceğini söylüyor.

“Bitcoin aralığın en üstündeyken agresif bir şey yapmasını gerçekten umursamıyorum.

25 bin direncini desteğe çevirmesi fikrimi değiştirebilir.

Fiyatın yeniden ziyaret etmeyi sevdiği gerçekten dengesiz bazı alanlar var.

Gözler yıllık vwap’te (hacim ağırlıklı ortalama fiyat) ve o 23 Ocak’taki düşük seviyede.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?