Ark Invest, Tesla (TSLA) Satıp Coinbase (COIN) Satın Aldı! 3 Gün Sonra 64 Milyon Dolarlık COIN Hissesi Daha Ekledi!

Cathie Wood’un Ark Invest’i Coinbase (NASDAQ: COIN) bahsinde aşırı yükselişte! 14 Nisan Çarşamba günü Nasdaq’da COIN hisselerinin listelenmesinden sonra, sadece üç işlem seansında Ark Invest, 400 milyon dolar değerinde COIN hissesi topladı.

Reuters’in raporuna göre, 16 Nisan Cuma günü Ark Invest yatırımlarına, hisse başına 342 dolardan 64 milyon dolar değerinde 187.078 Coinbase hissesi ekledi. Cuma günkü işlem seansında, COIN’in hisse fiyatı %5,96 artarak günü 342 dolarda tamamladı. Buradaki ilginç şey, Ark’ın Coinbase hisselerini agresif bir şekilde satın almasının, 99.5 milyon dolarlık TSLA hissesini tasfiye ettikten sonra gerçekleşmesidir.

Ancak Tesla, Ark Invest’te değer olarak en büyük konumda olmaya devam ediyor. Elektrikli otomobil üreticisi, Mart 2020’te COVID-19 salgınının ortaya çıkmasından bu yana Wall Street’te inanılmaz bir yolculuğa çıktı ve dünyanın en büyük otomobil şirketi oldu.

Geçtiğimiz işlem seanslarınada COIN’e; Birinci günde 246 milyon dolar, ikinci günde ise 110 milyon dolar yatırım yapılmıştı. Böylece Ark Invest artık 400 milyon doların üzerinde COIN payına sahip.

Analistler COIN Hisselerine 600 dolar Fiyat Hedefi Veriyor

Coinbase, piyasanın çoğunun beklediği gibi henüz 100 milyar dolar değerine ulaşmayı başaramamış olsa da, analistler hala uzun vadede COIN hissesinde yükselişe devam edeceğini düşünüyorlar. Kısa süre önce MoffettNathanson analisti Lisa Ellis, COIN hissesinin fiyatının 600 dolara kadar yükselebileceğini düşündüğünü belirtti ve bunun uzun vadeli yatırımcılar için “sahip olunması gereken” bir şey olduğunu da ekledi.

Skybridge Capital kurucusu Anthony Scaramucci, Coinbase’in Wall Street’e girişinin, son birkaç yıldır Bitcoin ve kripto paralardan kaçınan bankalar için bir uyandırma çağrısı olması gerektiğini söyledi. Coinbase listelemesini Netscape IPO ile karşılaştıran Scaramucci, buna büyük teknoloji şirketleri için bir “uyanma anı” diyor.

İlginç bir şekilde, kendi kripto hisse senedi tokenini piyasaya süren Binance, Coinbase hisse senedi tokeni (COIN / BUSD) için de bir ticaret olanağı sunmaya başladı. Bunun, perakende yatırımcıların fraksiyonel Coinbase hisse senetleri satın almasına ve perakende katılımı artırmasına olanak tanıyacağı düşünülüyor.

Kaynak : coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.