ARK Invest CEO’su, Devasa Bitcoin Tahminin Arkasında! Peki Ethereum İçin Ne Düşünüyor?

0

Yatırım firması Ark Invest CEO’su Cathie Wood, Wall Street’in SALT konferansı sırasında, Bitcoin’in kendi görüşüne göre önümüzdeki beş yıl içinde on kat artacağını ve 500.000 dolar’ın üzerine çıkacağını söyledi. Ayrıca Ark’ın Ethereum’a olan güveninin de büyük ölçüde arttığını belirtti. Detaylar haberimizde.

Popüler yatırımcı ilk olarak geçtiğimiz Mayıs ayında Bitcoin için 500.000 dolar’lık fiyat tahmini açıklamıştı. Wood, kurumlar portföylerinin %5’ini BTC’ye tahsis etmeye devam ederse, önde gelen kripto paranın fiyatının on kat artabileceğine inanıyor.

“ETH’ye olan güvenimiz çarpıcı biçimde arttı”

Wood’un açıkladığı gibi bunun nedeni, Ethereum’un Proof-of-Work konsensüs algoritmasından Proof-of-Stake algoritmasına geçişi oldu. Geçiş, 1 Aralık’ta Ethereum 2.0 sıfır aşamasının başlatılmasıyla ve yakın zamanda, Londra hard fork’unun 5 Ağustos’ta uygulanmasından sonra başladı.

Fork (EIP 1559 olarak da biliniyor), diğer gelişmelerin yanı sıra, Ethereum’u deflasyonist bir para birimi haline getirmeye yardımcı olan işlem ücretlerinin yakılmasına izin verdi.

Ağustos ayının başlarında Cathie Wood, Ethereum ve bu blockchain’e dayalı DeFi uygulamalarına desteğini açıklamıştı. Bunun yanında Ark’ın yatırım yaptığı kripto varlıkları arasında Grayscale Ethereum Trust yer alıyor– Ark, milyonlarca dolar değerinde ETHE hissesine sahip. 30 Haziran itibariyle, yatırım fonu o zamanlar 16.2 milyon dolar değerinde olan 721.936 ETHE’ye sahipti.

Son olarak yazının kaleme alındığı sırada, ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre 3.339 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın