Arjantin Futbol Federasyonu’ndan Dijital Para!

0
222

Küresel korona virüs pandemisi nedeniyle sporcuların neredeyse hiç faaliyet göstermediği geleneksel yarışmaların aksine, sanal turnuvalar ve mücadeleler devam ediyor. Bu durumun bir sonucu olarak Arjantin’de ülkenin de kripto paralara karşı artan ilgisini futbol ile birleştiren bir gelişme yaşandı.

Sadece birkaç gün önce, Arjantin Futbol Federasyonu sanal ligi için kendi dijital para birimini başlattığını duyurdu. Yeni AFA Sanal Parası (AFAVC), futbol federasyonunun e-sports girişimini genişletmeye yardımcı olmak için tasarlandı. AFA, söz konusu kripto parayı, “gelecekte, projelerin finanse edilmesine yardımcı olacak AFA Sanal Ligi platformunun geliştirilmesi için bir yatırım” olarak tanımlıyor.

Arjantinli futbol taraftarları bu token’ları kredi kartları, banka havaleleri, Bitcoin ve Ethereum ile satın alabilecekler. AFA, bu satışlardan elde ettiği fonları, stadyum iyileştirmeleri, inşaat, eğitim oturumları, oyuncu gelişimi gibi konuları finanse etmek için kullanmayı planlıyor.

AFA Sanal Parası, esports platformunda belirli “hizmetlere” güç sağlamak için kullanılacak, ancak AFA bu hizmetlerin ne olacağını henüz belirtmedi. Bu yeni kripto para biriminin oluşturulması, ülkedeki spor faaliyetlerinin durmasının ve bunun getirdiği gelirdeki azalmanın bir sonucu olarak değerlendiriliyor.

2019 yılında AFA, lisanslı bir sanal lige sahip ilk resmi futbol federasyonu oldu. O zamandan beri, popülerliği arttı ve en son turnuvasında 2.000’den fazla katılım elde etti. Futbol, ​​kripto ve blockchain teknolojisinin en ilgili sporlarından biri haline geliyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın