Şubat 12, 2024

Arhur Hayes’ten Bitcoin için Zirve Müjdesi: “Düşüşleri Boşverin, Ona Odaklanın!”

BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes, Bitcoin fiyatının kendisini ikna edecek kadar güçlendiği için BTC fiyatının kısa vadeli düşüş eğilimi göstermediğini belirtti.

Bu yılın başlarında Hayes, kısa vadeli bir fiyat düzeltmesi beklentisiyle Bitcoin için 35.000 dolarlık kullanım fiyatından bazı satış opsiyonları satın aldığını açıklamıştı.

Crypto Banter’a verdiği yeni bir röportajda görüşlerini aktaran Arthur Hayes, BTC’nin bu yılın sonuna kadar tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasını beklediğini ve şu an için önemli bir düzeltme beklemediğini belirtti.

Hayes, yılın sonuna kadar 70.000 dolarlık zirve fiyata ulaşılabileceğini belirtirken, ilginç detaylar paylaştı. Hayes, ed’in banka vadeli fonlama programını yenileyeceğine ilişkin düşüncesini belirtirken bankacılık sisteminde bir stres ortamı oluşmasını bekliyor.

Bankalar batmaya başladığında Bitcoin Mart 2023’te biraz değer kaybetti. Belki bu sefer de biraz benzer bir durum yaşanabilir. Ben 40,000 doları aşacağını düşünüyordum ki aştı da.

Sadece 38.000 dolara kadar geriledik, gerçekten devam etmedi. Piyasayı değerlendirdim ve düşündüm ki, gerçekten istediğim şeyi yapmıyor ve opsiyon ücretleri beni öldürüyor, sadece bu şeyleri kapatacağım. Ve Bitcoin tekrar yükselişe geçti.

Açıkçası uzun süredir piyasadayım ve inancım tam. O nedenle kısa vadede olanları çok takmıyorum.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Hayes ayrıca birçok bankanın krediler yoluyla maruz kaldığı ticari gayrimenkul sektörünün tetikleyeceği yeni bir bankacılık krizi olasılığını sık sık ön plana çıkarıyor.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?