Mart 23, 2023

Arbitrum Token İşleme Açılır Açılmaz Balina Akımına Uğradı!


Arbitrum token’ın merakla beklenen lansmanı nihayet gerçekleşti ve alım-satım cephesinde adeta bir çılgınlık yaşandı. Oldukça hareketli geçen bir günün ardından yaşanan oynaklık yatırımcıları tedirgin etti ve spekülasyonları tetikledi.

Arbitrum İşlem Etkinliği Ethereum’u Geride Bıraktı

Ethereum’un Katman-2 teknolojisi üzerine inşa edilmiş bir ölçeklendirme çözümü olan Arbitrum, yerel token’ı ARB’nin bugün yapılması planlanan airdrop’u öncesinde artan bir hareketlilik yaşadı.

Arbiscan, ağdaki günlük işlem sayısının Çarşamba günü 1.312.052 ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını ve 21 Şubat’ta belirlenen 1.103.398’lik bir önceki rekoru geçtiğini bildirdi. Buna karşılık, Ethereum ana ağı yaklaşık 1,08 milyon işlem gerçekleştirdi.

Dune Analytics’in Arbitrum gösterge tablosundaki veriler ise, kullanıcı sayısının yalnızca iki hafta içinde 400.000’in üzerinde artışla 3 milyonu aştığını ortaya koyuyor. Bu, bir hafta önce token airdrop’unun duyurulmasından bu yana %50’den fazla bir büyüme oranı anlamına geliyor.

Ancak tüm bu gelişmeler devam ederken token fiyatı çok yüksek bir oynaklık sergiledi ve yatırımcıların zorluk çekmesine neden oldu. Nitekim token’ın lansmanıyla birlikte projenin web sitesi çökerek yüksek hacmi kaldıramadı. Ayrıca, Arbitrum’un ağı hakkında veri sağlayan Arbiscan da şu anda kapalı ve “kullanılamıyor” uyarısı veriyor.

Arbitrum token

CoinMarketCap’e göre ARB token 11,14 dolardan işlem görmeye başladı. Airdrop’un ardından, farklı borsalardaki ARB fiyatlarının önemli farklılıklar gösterdiğini ve ByBit’te fiyatların 14 dolara kadar yükseldiğini belirtmek önemli. Trader’lar ellerindeki tokenları yüksek bir fiyattan likide ettikleri için ARB token şu anda yaklaşık %90 oranında düştü. Bu dalgalanmanın bir süre daha devam etmesi bekleniyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Coinpedia

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?