Eylül 30, 2023

Arbitrum Fiyatı Kritik Dirence Yaklaşırken Kırılma Beklentisi Artıyor!


Arbitrum fiyatı önemli bir direnç alanına ulaştı ve bir kırılmayla birlikte önemli bir artış için hazırlık yapmaya başladı. Ancak, düşüş formasyonunda işlem gördüğü için reddedilme ihtimali de bir hayli yüksek görünüyor. İşte yatırımcıların dikkat çekmesi gereken seviyeler.

Yakın zamanda Arbitrum DAO, ekosistemi içinde faaliyet gösteren çeşitli projelere 50 milyon ARB tahsis edilmesini onayladı. Bu hamle, ekosistemindeki ARB tokenlere yönelik yatırımcı duyarlılığını artırdı.

ARB fiyatı 17 Temmuz’da 1,35 dolarlık yerel en yüksek seviyeye ulaştığından bu yana azalan bir direnç trend çizgisinin altına düştü. Bu hareket, 11 Eylül’de 0,75 dolarla en düşük noktasına ulaşarak 0,92 dolarlık kritik bir destek alanının altına düşmesine neden oldu.

ARB’nin fiyatı o zamandan beri toparlanmayı başardı ve yükseliş yapısı oluşturdu. Şu anda 0,92 dolar direnç seviyesini test ediyor. Ayıların bu bölgeyi aktif olarak savunması muhtemel çünkü azalan direnç trend çizgisiyle çakışıyor.

Günlük RSI göstergesi azalan direnç trend çizgisinin üzerine çıktı ve 50’nin üzerinde, bu da boğaların bir geri dönüş girişiminde bulunduğunu gösteriyor. Bu nedenle, ARB fiyatı, başka bir kırılma girişimi yapmadan önce, son yükseliş trendinde önemli bir seviye olan 0,8 dolar destek seviyesine uyum sağlayabilir.

arbitrum analiz

2 saatlik grafik, yükselen bir paralel kanal içinde yer alan 0,75 dolarlık düşük seviyeden toparlanmayı gösteriyor. Bu, çoğu durumda genellikle bir bozulmaya yol açan azalan bir modeldir.

2 saatlik RSI göstergesi aşağı yönlü bir sapma oluşturdu. Bu, fiyat yükseldiğinde ancak momentum azaldığında ortaya çıkar ve genellikle bir düşüş izler. Bu nedenle, ARB fiyatı 0,84 dolardan kanal desteğine düşebilir.

En olası senaryo, Arbitrum fiyatının önümüzdeki günlerde bir düzeltme yaşayabileceğini gösteriyor. En yakın hedef 0,84 dolar ve daha da düşerek 0,80 dolara kadar inebilir.

Düzeltme tamamlandıktan sonra, ARB fiyatının 0,92 dolar direnç seviyesinin üzerinde başka bir kırılma girişimi yapması muhtemeldir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?