Kasım 25, 2022

Aralık Ayında Yatırımcıların Gözü Bu 7 Coin’de


Son güncellenme : 25.11.2022 - 16:18

Aralık ayına sayılı günler kala kripto para yatırımcıları yeni ayda yatırım yapılacak alternatifler aramaya başladı. Piyasalardaki kararsızlığın devam etmesi birçok insanın tereddüt etmesine neden olsa da son günlerin en popüler yedi varlığı belli oldu.

Kripto para dünyasında yaşanan son gelişmeler bazı projelerin ne kadar hassas olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Bu nedenle yatırımcılar riskli varlıklar yerine altyapısı daha güçlü olan varlıkları tercih edebilir. Bu tür varlıkları geliri görece daha düşük olabilse de sonuçları daha güçlü olacaktır.

Uniswap (UNI)

Uniswap ekosistemi bir süredir altyapısını güçlendirmek için güncellemeler yapıyor. Optimism isimli yeni özelliğini piyasaya sürmeye hazırlanan Uniswap, bu projesiyle dikkat çekiyor. Optimism, hızlı ve ucuz işlemler sunmayı hedefliyor. Bunun yanı sıra ölçeklendirme ve farklı token ile gas ücreti ödeme gibi avantajlara sahip. Bu türden bir güncellemeye az kala Uniswap yatırımı yapmak mantıklı bir tercih olabilir.

Bununla birlikte, Uniswap’i yönetişim ve oylama süreciyle ilgili olarak çevreleyen tartışmalar da sürüyor.

Ethereum (ETH)

2015 yılında piyasaya sürülen Ethereum, merkezi olmayan bir platformdur. Yani tek bir kişi veya kuruluş tarafından yönetilmemektedir. Aynı zamanda Bitcoin’den sonra en popüler kripto para birimlerinden biri. Ethereum, oluşturulduğu zamandan bu yana her zaman iyi performans göstererek yatırım yapmak için iyi bir platform haline gelmiştir.

kripto para yatırım tavsiyesi

Bitcoin (BTC)

2009 yılında oluşturulan Bitcoin, merkezi olmayan bir platformda çalışan ilk token’dır. Bugüne kadar son derece iyi bir performans sergiledi ve yaklaşık 318 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Bitcoin en popüler kripto para birimi olarak da ön plana çıkıyor. Sonuç olarak yatırım yapmak için her zaman doğru bir varlıktır.

Compound (COMP)

Compound, DeFi (merkeziyetsiz finans) pazarında güçlenen bir kripto borç verme platformudur. Kurumsal yatırımcıları da çekme potansiyeli olan COMP, birçok açıdan dikkat çekiyor. Yakın zamanda piyasaya sürülen ürünleri ise yılda %4 sabit faiz veriyor. Bu politika, kurumların büyük ilgisini çekecek ve kripto borç verme pazarına yatırımı teşvik edecektir.

Nitekim AAVE, teklif politikasındaki farklılıklara rağmen COMP’la bir rekabet halinde.

Polygon (MATIC)

Polygon, Ethereum üzerinde çalışan bir katman 2 blok zinciri teknolojisidir. Kripto şirketi Hermez’in yakın zamanda satın alınmasıyla işlemler daha hızlı hale gelecek. İki blok zincirinin birleşmesinin sonuçları olumlu olacaktır. Son iki yılda gerçekten iyi bir performans sergiliyor.

Akılda tutulması gereken nokta, Ethereum üzerindeki her türlü etkinin Polygon’u doğrudan etkileyeceğidir.

Ripple (XRP)

Ripple, SEC’e karşı açtığı davayı kazanırsa, XRP fiyatı fırlayacaktır. Gidişat ise Ripple lehine. Ripple, bankalara ihtiyaç duymadan birlikte daha verimli çalışmalarına yardımcı olmak için çoğunlukla büyük finans kurumlarıyla çalışan küresel bir para transferi platformudur. Çok uzun bir süre boyunca üçüncü en büyük kripto para birimi de olmayı başardı.

Ripple yüksek bir değerde işlem görüyor ve bu da onu yatırım yapmaya değer kılıyor.

Cardano (ADA)

Cardano bir proof-of-stake (hisse kanıtı) blockchain platformudur. Onaylı araştırmalara dayanan ve kanıta dayalı yöntemler kullanılarak geliştirilen ilk platformdur. Merkezi olmayan uygulamalara, sistemlere ve şirketlere benzersiz güvenlik ve sürdürülebilirlik sağlayan öncü teknolojileri bir araya getirir.

Yatırımcılar, Cardano’nun yükselişine yol açacak beklentiyle ADA tokenleri satın alıyor. Böylece, 2022 token için harika bir yıl olabilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?