Şubat 9, 2023

Apple Kurucu Ortağının Metaverse Hakkındaki Düşünceleri: Eğlence Olarak Görüyorum!

ChatGPT’nin kısa süre önce piyasaya sürülmesiyle birlikte, piyasa yapay zeka dünyasının nihayet burada olduğuna inanmaya başladı. Ancak aynı şey, artırılmış gerçekliğin sanal dünyası olan Metaverse dünyası için söylenemez.

Ancak bu teknolojiler etrafındaki heyecan, Metaverse tokenleri ve yapay zeka tabanlı kripto tokenlerinin dijital varlıklar piyasasına hakim olmasıyla ticari getiriye dönüşüyor. Bu arada Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak, Metaverse’ün geleceğinden ya da daha doğrusu Metaverse’teki gelecekten pek memnun değil gibi görünüyor.

Yapay zeka dünyasında insan müdahalesinin geleceği hakkında CNBC’ye konuşan Apple kurucu ortağı, yapay zeka etrafta olsa bile kontrolün her zaman insanlarda olacağını söyledi. İnsanların yapay zeka deneyiminden bir saatten fazla keyif alamayacağını söyleyen Wozniak, dijital daldırma ile insan eğiliminin sınırlarına işaret etti. Wozniak, Metaverse’ün bir sonraki büyük şey olabileceğine dair popüler algının aksine, bunun sadece eğlence olabileceğini düşünüyor.

“Metaverse zordur. Dünyadaki en muhteşem deneyimlerden bazılarını sergileyebilirsiniz. Ama bir saatten sonra, bıktım. Ben bunu eğlence olarak görüyorum.”

Bu arada, Metaverse token’ları kripto para piyasasındaki altcoin alanına hakim olmaya başladı. Ocak 2023’ün başından bu yana, bir metaverse token olan Decentraland (MANA) değerini iki kattan fazla artırdı. Metaverse ile ilgili bir başka kripto para birimi olan Render (RNDR) ise son bir ay içinde değerini dört katına çıkardı.

Kaynak : CoinPedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?