Eylül 23, 2023

Anthony Scaramucci: Bu Gelişmeler Yeni Bir Bitcoin Boğa Sezonu Başlatabilir!


SkyBridge Capital Kurucusu Anthony Scaramucci, kripto para dünyasında heyecan uyandıran bir öngörüde bulundu. Scaramucci’ye göre, spot Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) 2024’ün ilk çeyreğinde onaylanma olasılığı bulunuyor. Bu, kripto para piyasasında büyük bir değişiklik getirebilir ve Bitcoin’in yükselişini hızlandırabilir. İşte detaylar…

Anthony Scaramucci, The Wolf of All Streets’ten Scott Melker’e verdiği röportajda tahminlerini dile getirdi. Scaramucci spot Bitcoin ETF’nin onaylanmasının ve 2024 yılının Nisan ayında gerçekleşmesi beklenen Bitcoin halving etkinliğinin birleşerek kripto boğa piyasasını ateşleyebileceğini söyledi.

“Bir Wall Street’çi olarak Wall Street’teki ürünler satılıyor, satın alınmıyor. Ve bu Wall Street firmalarında yüz binden fazla olmasa da on binlerce kişi bu ürünleri geleneksel yatırımcılarına satacak.

Yani Bitcoin’de olan insanlar Bitcoin’in sınırlı arzını anlıyor, Bitcoin’in doğasını ve kalitesini anlıyor. Bu, Bitcoin’i yukarı itecek ve elbette altcoin piyasası üzerinde önemli ölçüde olumlu bir etkiye sahip olacak çünkü dijital varlıklara daha fazla sermayenin girmesine yol açacak. Yani insanlar ne isterlerse onu düşünebilirler. Bitcoin’in kısa vadeli volatilitesi hakkında kısa vadeli düşünebilirler ancak bu makro olumlu faktörler çok büyük.”

Scaramucci’ye göre, BlackRock ve Fidelity Investments gibi dev varlık yöneticileri tarafından sunulan spot Bitcoin ETF’lerinin potansiyel onayı, lider kripto varlığının piyasa değerini mevcut seviyeden yaklaşık 24 kat arttırabilir.

“Dijital varlıklar ve Bitcoin ile ilgili bir miktar şüphecilikle yola çıkan dünyanın en büyük varlık yöneticisinin artık Bitcoin’i benimsemeye istekli olması önemli. Ancak bundan daha da önemlisi, müşterilerine neden Bitcoin gibi dijital varlıklara erişmeye ihtiyaç duyduklarını açıklamaya istekli olmaları. Sanırım BlackRock’un şu anda müşterileri için 13 trilyon dolarlık [yönetim altındaki] varlığı var, Fidelity’nin ise 7 trilyon doları var. 

Şu an Bitcoin’de için 500+ milyar dolarlık bir piyasa değerimiz var. İkimiz de altının nerede işlem gördüğüne bağlı olarak yaklaşık 12 dolar civarında olduğunu biliyoruz. Ama bunun piyasa değeri 12 trilyon dolar. Bitcoin’in altına ulaşamaması için hiçbir neden yok.” 

BTC bu yazının yazıldığı sırada 26.624 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?