Ocak 27, 2022

Anthony Scaramucci, Bitcoin’in Son Düşüşünü Değerlendirdi: “Sakin Olun”

Bitcoin düşüş trendi, yatırımcıların büyük bir sarsıntı yaşamasına neden oldu. Yatırımcılar, anlaşılır bir şekilde, piyasaya ve önümüzdeki birkaç haftanın neler getirebileceğine karşı temkinli. Bazı piyasa uzmanlarının iddia ettiği gibi son düşüşler bir ayı piyasasının başlangıcı ise, bir sonraki boğa rallisi için iki yıllık bir bekleme daha olabilir.

Ancak Anthony Scaramucci, Bitcoin yatırımcılarını bu süre zarfında umutsuzluğa kapılmamaya çağırdı. Dijital varlığı altı ayın en düşük seviyesine gönderen piyasa çöküşüne rağmen, Skybridge Capital CEO’su Scaramucci, yatırımcılara Bitcoin’e yatırım yaparken uzun vadeli bakmalarını tavsiye etti.

“Bitcoin Düşüşü Geçici”

CEO, kripto piyasası hakkında konuşmak için CNBC’nin Squawk Box programına katıldı. Scaramucci programda, mevcut düşüş üzerinden piyasayı nasıl gördüğüne dair bazı bilgiler paylaştı. Ünlü CEO Bitcoin alıcılarını kısa vadeli endişelerini bir kenara bırakmaya çağırdı ve onlara piyasanın şu anda yaptığı şey yerine uzun vadeli yatırıma bakmalarını tavsiye etti.

Bir Bitcoin maksimalisti olarak Scaramucci, Bitcoin’in uzun vadede tutulmasını tavsiye ederek, dijital varlığın geleceğine şu andan daha fazla inandığını gösteriyor. CEO, Bitcoin yatırımcılarının uzun vadede Bitcoin ve diğer bazı kripto para birimlerini satın almaları gerektiğini açıkladı.

“Sakin olun ve arkanıza yaslanın. Bitcoin, Algorand ve Ethereum gibi diğer kripto para birimleri için uzun vadeli yatırım yapın. Bunlar size uzun vadede kazanç sağlayacak.” 

Bunların yanında Scaramucci, birçok yatırımcının uzun vadede yatırım yaptıklarını söylediğine, ancak kısa vadede olanlardan rahatsız olduklarına dikkat çekti. CEO, “Kısa vadeli kayıplarınız olana kadar herkes uzun vadeli bir yatırımcıdır ve sonra çıldırmaya başlarsınız” dedi.

Şu anda, Bitcoin’in değeri, dolar üzerinden belirleniyor. Ancak Scaramucci, Bitcoin’i dolar cinsinden değerlendirme fikrini reddediyor ve yatırımcıları dijital varlığın ne olduğuna bakmaya çağırıyor. CEO için BTC BTC’dir, dolar ise dolar.

“Bitcoin bana göre giderek daha fazla insanın ağa katılmasıyla eninde sonunda bir değer deposuna dönüşecek gelişmekte olan bir teknoloji. Bu bağlamda 2025 yılında bir milyardan fazla Bitcoin cüzdanı olduğunda Bitcoin’in değeri katlanacak ancak dolar halen dolar olarak kalacak.”

Ayrıca, yatırım firması SkyBridge Capital’in müşterilerine, uygun şekilde boyutlandırdıkları sürece kripto para birimlerine yatırım yapmalarını söylediğini açıkladı.

Müşterilerimin kripto trendini kaçırmasını istemiyorum. Fırsatı kaybetme korkusuna kapılmadan portföylerinin %1-3 oranında yatırım yapmalarını öneriyorum.”

CEO’nun böyle bir tavsiyede bulunmasının nedeni, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin kaçınılmaz olarak geleceğin bir parçası olacağına inanmasıdır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : news btc


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.