Anthony Pompliano: Bitcoin Fiyatı 2021’in Sonunda 225.000 Dolara Yükselecek!

Gündemi birkaç gündür meşgul eden OKEx olayının ardından kısa vadeli bir gerileme yaşayan Bitcoin fiyatı tekrar 11.400 dolar’lık ​​seviyesine ulaştı. Yazma sırasında Bitcoin 11.441 dolar seviyesinde işlem görüyor ve son 24 saatte %0.45 oranında değer kazanmış durumda. Piyasa değeri 208 milyar dolardan 211 milyar dolara çıktı.

Morgan Creek Digital Assets’in kurucu ortağı Anthony Pompliano, Bitcoin için yükseliş beklentisi içinde ve iyimser bir tavır sergiliyor. Ünlü Bitcoin destekçisi son “Yatırımcı Mektubu”nda BTC’nin 2021 sonuna kadar 225.000 dolar’a yükselebileceğine inandığını söyledi. FED’in %0 faiz oranlı mevcut para politikası ile ve sürekli yeni itibari para akışının Bitcoin ve altına son aylarda büyük fayda sağladığını düşünüyor.

Pompliano’ya göre, mevcut işaretler net: Square veya MicroStrategy gibi giderek daha fazla şirket, uzun vadede kendi portföylerinde alternatif bir varlık olarak enflasyonun arttığı zamanlarda Bitcoin’e yer vermeye başladı.

En son, MicroStrategy 425 milyon dolar yatırım yaptı ve BTC’yi uzun vadeli rezerv para birimi olarak tutmak için 21.000’den fazla Bitcoin satın aldı. Teknoloji devi Square’de 50 milyon dolar değerinde Bitcoin satın alarak kurumsal yatırımcıların Bitcoin pazarına girişini artırdı. Pompliano, özellikle son Halving etkinliğini muazzam bir fiyat artışı için belirleyici katalizör olarak görüyor.

“Tarihsel olarak, bu önemli arz değişimleri, Halving’den sonraki 18 ay içinde 20 katın üzerinde önemli fiyat artışlarına yol açtı.”

Bunun yanında toplam Bitcoin arzının % 60’ının bir yıldan fazla süredir el değiştirmediğine dikkat çekti. Makro faktör analizine göre bu, büyük Bitcoin balinalarına yönelik yükseliş görünümünün ve yaklaşan bir fiyat artışının en güçlü kanıtı. Ayrıca Pompliano’ya göre, teknoloji ve finans endüstrisindeki çok sayıda önemli şirket, önümüzdeki aylarda piyasaya girecek çünkü bir sonraki boğa koşusunu kaçırmak istemiyorlar.

“Birçok yatırımcı, dijital varlığın tarihsel fiyat artışına bakacak ve “fırsatı kaçırdıklarına” inanacak. […] Bitcoin’de başka bir patlama döngüsünün başlangıcında olduğumuza inanıyorum, bu da bizi 15 aylık perspektifte 10-20 kat yukarı çekecek.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.