Analiz Firması Santiment’in Anketine Göre BTC 2021’de 100.000 Dolar Olacak

1

Bir analiz merkezi olan Santiment, Bitcoin’in mevcut piyasa durumuyla ilgili ilginç bir anket yayınladı. Analiz platformu Santiment tarafından yapılan bir ankete göre, Bitcoin 2021’de 100.000 dolara ulaşacak.

Bitcoin 2021’de 100.000 Doları Geçecek Mi?

Anketin konusu ilginç bir konudaydı; Santiment, kullanıcılara Bitcoin’in 100.000 dolar sınırını ne zaman aşacağını düşündüklerini sordu. Bu Twitter anketi, başta kripto topluluğu üyeleri olmak üzere geniş bir kitlenin anında dikkatini  çekti.

Ankete gelince, katılımcılara dört seçenek sunuldu: 2021, 2022, 2023 veya sonrası ve hiç bir zaman.

Kripto Topluluğu İyimser

Son zamanlarda piyasanın durumuna bakılırsa sonuçlar bir hayli ilginçti. Yazım sırasında, katılımcıların yaklaşık yüzde 40’ı, amiral gemisi kripto para biriminin fiyatının bu yıl 100.000 doları geçeceğini tahmin ediyordu.

Ankete katılanların neredeyse yüzde 20’si ise amiral gemisi kripto para biriminin fiyatının 2023 veya daha sonrasına kadar 100.000 dolara ulaşamayacağını düşünüyor.

Katılımcılar arasında şüpheciler de vardı. Dördüncü seçenek olan “Asla”, ankete katılanların yüzde 11’i tarafından seçildi.

Anket aynı zamanda tartışma konusu oldu. Kullanıcılar, mevcut piyasa durumu ve ilk kripto para biriminin kaderi hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Kaynak: TradingView

Tarihsel Arka Plan

Bitcoin fiyat tahminleri çeşitli forumlarda ve ayrıca uzman topluluklarda düzenli olarak tartışılıyor. Bu, yalnızca yatırım portföylerinde bu dijital varlığa sahip olanlar tarafından değil, aynı zamanda Bitcoin isteyen ancak piyasaya atılmaktan korkanlar tarafından da yapılıyor.

Analistlere göre korkulacak bir şey yok. Çünkü belirttiklerine göre; yaklaşık 10 yıllık tarihi boyunca, ilk kripto para biriminin fiyatının hiçbir zaman önemli ölçüde düşmedi, aksine genel olarak olumlu dinamikler gözlemlendi.

19 Temmuz Pazartesi günü ise, Bitcoin’in genel fiyatı düşüşünü sürdürdü. Yazım sırasında, ilk kripto para birimi 31.000 doların biraz üzerinde işlem görüyordu.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

1 YORUM

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın