Analiz Devlerinden Bitcoin için Seviyeler Geldi: Ne Yöne Gidecek?


Son güncellenme : 02.09.2023 - 23:52

Bitcoin fiyatı, SEC’e karşı kazandığı zaferin ardından 28.184 dolara ulaştıktan sonra kazançlarını korumayı başaramadı. SEC’in yedi spot BTC ETF başvurusunun tamamına ilişkin kararını ertelemesinin ardından önde gelen varlık tüm kazançlarını kaybederek hevesleri kursakta bıraktı.

Bitcoin daha sonra 1 Eylül’de neredeyse iki haftanın en düşük seviyesi olan 25.307 dolara geriledi. Ancak BTC daha sonra hafif bir toparlanma göstererek 25.816 dolara kadar yükseldi ancak fiyat %1’e yakın düşüş kaydetmeye devam ediyor.

BTC’nin Eylül ayının başındaki fiyat hareketi, tarihsel olarak düşüş eğiliminde olduğu kabul edilen Eylül ayı için birçok tahmin ve spekülayonu da ortaya çıkardı. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere BTC son altı yıldır Eylül ayında düştü.

Kripto analisti Ali Martinez, Bitcoin’in 25.400 dolar seviyesinin altında güçlü bir destek olmaması nedeniyle 23.340 dolara yakın bir yolculuk riskiyle karşı karşıya kalabileceğini gösteriyor. Öte yandan IntoTheBlock, BTC için bir sonraki seviyenin 30.000 dolar olduğunu ve 6,2 milyon adresin 30.000 dolara doğru 2,6 milyondan fazla BTC satın aldığını vurguladı.

Santiment, Bitcoin’in bundan sonra nereye yöneleceğini belirleyebilecek önemli bir faktör sunuyor. Santiment’e göre, balina stabilcoin arzı, BTC’nin bu bağlamda 30.000 veya 23.000 dolara doğru gidebileceği senaryolara sahip.

Santiment’e göre, balinalar şu anda stabilcoin birikimi konusunda özellikle kararsız davranıyor. Sahip oldukları stabilcoin oranını görmek için büyük cüzdanları analiz etmek, kriptonun bir sonraki adımda nereye gideceğini tahmin etmek için denenmiş ve test edilmiş bir yöntemdir. Satın alma güçlerindeki artış bir sıçramaya işaret edecektir.

IntoTheBlock verilerine göre, Bitcoin arzının %0,1’ini ya da daha fazlasını elinde bulunduran adresler son iki hafta içinde BTC varlıklarına 1,5 milyar doların üzerinde alım yaptı.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?