Analistten XRP Yatırımcılarına Uyarı: Fiyat Bu Seviyelere Gerileyebilir!

Günlük yeni XRP hesap aktivasyonlarının sayısı, bir yılın en yüksek seviyesi olan 9.100’e ulaştı. XRPScan ekibinin verileri, bu ay XRP ticaretini askıya alan birkaç kripto borsasına rağmen bu başarının elde edildiğine dikkat çekiyor.

Ekip, XRP ledger’ına ilişkin gözlemlerini aşağıdaki açıklama ile XRP hesap aktivasyonlarında bir yılın en yüksek seviyesini gösteren grafik eşliğinde paylaştı.

“ABD merkezli borsalar XRP ticaretini askıya aldığı ve kullanıcılar muhtemelen kişisel cüzdanlarında fonlarının sorumluluğunu aldığı için, yeni XRP hesap aktivasyonları 7 Ocak’ta 1 yılın en yüksek seviyesine (9100/gün) ulaştı. 2018 başındaki boğa koşusu sırasında XRP hesap aktivasyonu ATH’si 14.531/gün olarak gözlendi, ancak bunlar uygun piyasa koşullarıydı.”

Yazının kaleme alındığı sırada XRP, 0.30 dolarlık fiyat alanını desteğe dönüştürme girişimi gibi görünen 0.327 dolar seviyesinde işlem görüyor. XRP’nin bu seviyelere geri dönme yolculuğu, SEC’in Ripple’a karşı açtığı davayla ilişkili panik satışı nedeniyle 29 Aralık’ta belirlenen 0.17 dolar’lık yerel bir dipten sonra başladı. 0.17 dolar’lık yerel düşük seviyeden bu yana XRP, 7 Ocak 2021’de 0.37 dolar’lık yerel bir yüksek seviyeye ulaşmayı başardı. Tanıdık seviyeleri geri alan XRP’ni iyileşmesi Coinmarketcap’te 4. sırayı geri kazanmasıyla sonuçlandı. XRP, SEC davasıyla ilgili yukarıda belirtilen satışın bir sonucu olarak Litecoin tarafından bu pozisyondan kısa süreliğine geride kalmıştı.

Bununla birlikte, deneyimli kripto analisti MagicPoopCannon, 0.372 dolar’a ulaştıran son hareketin 15 dakikalık grafikte bir Baş ve Omuzlar (Head and Shoulders) modelinin sağ omzunu oluşturması nedeniyle XRP’nin acı bir düzeltme için harekete geçebileceği konusunda uyardı. Magic’e göre, desen gerçekleşirse, XRP 0.21 dolar’a kadar düşebilir.

“Bugünkü rallinin ardından XRP, 15 dakikalık grafikte büyük bir baş ve omuz modeli oluşturuyor gibi görünüyor. Bazı insanlar on beş dakikalık grafiklerle ilgilenmeyebilir, ancak bu oradaki trader’lar için geçerlidir. Grafikte net bir baş ve omuz deseninin oluştuğunu görebilirsiniz. Siyah boyun çizgisinin altına düşerse hedef 0.21 olur.”

Bilmeyenler için Baş Omuz formasyonu, yukarı trendin bitişine işaret eden bir teknik analizdir ve aşağıdaki gibi bir görünüm çizer. Formasyonun oluşmasından önce yukarı yönlü bir trend oluşumunu gözlemlemek gerekir (XRP’de olduğu gibi). Analist tahmininde haklı çıkacak mı hep birlikte göreceğiz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.