Aralık 3, 2023

Analistten XRP için %120 Ralli Senaryosu: Tarih Tekerrür Edebilir!

XRP token’ı fiyatı, ABD’deki düzenleyici netliğin kısmen ilerlemesiyle birlikte güçlenmeye devam ediyor. Altcoin şu an piyasayla uyumlu bir şekilde ilerlese de performansını iyileştirebilecek birtakım sinyaller veriyor.

Analist AlanSantana, 1 Aralık tarihli bir TradingView gönderisinde, XRP’nin önümüzdeki altı ay içinde %120’lik potansiyel bir ralliy kaydedebileceğini öne sürdü. Analiz, mahkemenin Ripple ve Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) davasında token’ın bir menkul kıymet olmadığını ilan etmesiyle Temmuz ayında kaydedilen senaryoya dayanıyor.

Analizde, XRP‘nin yaklaşık 0,51 dolara düzeltilmesi halinde, token önümüzdeki altı ay içinde yaklaşık %85’lik bir ralli kaydedebileceği notu yer aldı. Bununla birlikte, altcoin’in daha da düşük seviyelere, yaklaşık 0,43 dolara düzeltilmesi durumunda, token potansiyel olarak %120’ye kadar ulaşan daha önemli bir ralli başlatabilir.

XRP grafiği

Orada olabilir çünkü daha yükseğe çıktı ve bir geri çekilme üretiyor, ancak genel olarak bugün gördüğümüzden yaklaşık% 50 daha yüksek veya bu düzeltme senaryolarından biri gelecek olursa% 85 (mavi) ila% 120 (kırmızı) daha yüksek olacaktır.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere grafik analizi, Temmuz ayından bu yana normal geri çekilmeyi kabul ederken, tarihsel olarak yukarı doğru dalgalanmalardan önce geçici düşüşlerin göstergesi olan bir üçgen tepe modelini ortaya çıkardı.

XRP Token’ın Bir Sonraki Fiyat Hedefi

Kısa vadeli tahminlerin ötesine bakan analist, geçmiş hesaplamalara dayanarak uzun vadeli potansiyel fiyatın yaklaşık 5 dolar olduğunu öne sürdü. Ancak, bir süper döngü sırasında gelecekteki fiyatları tahmin etmenin karmaşık hale geldiği konusunda uyardı.

5 dolar civarı geçmiş hesaplamaların bir sonucu ancak etrafa bakmanız ve eski grafikleri bulmanız gerekir. Eğer bir süper döngüye girersek, tahmin edilmesi imkansız bir şey olabilir… Ancak gelecek parlak, düşünebileceğiniz veya tahmin edebileceğiniz her şeyden daha fazlasını görmeyi bekleyin.

Aynı zamanda, XRP’nin Bitcoin (BTC) düzeldiğinde bile büyüme potansiyeline sahip olduğunu kabul ederek, daha geniş piyasa eğilimlerinden bağımsız bir seviyeye işaret etti.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?