Şubat 6, 2024

Analistten XRP için İddialı Tahmin: Yükseliş İçin Hazırlanıyor, Dev Ralli Gelebilir!


XRP kısa bir süre önce, on yıldan fazla bir süredir devam eden çok yıllı yükselen trend çizgisini bir kez daha test etti. Analist JD, bu yeniden testlerin önceki dönemlerde büyük artışlara yol açtığını vurgulayarak, XRP’nin potansiyel bir yükseliş için hazırlandığını belirtti.

JD’nin fiyat hareketlerini incelediği gönderisinde, XRP’nin bu yıl %18’den fazla bir düşüş yaşadığını ve en büyük kayıpların Ocak ayında gerçekleştiğini belirtti. Ancak, varlık Şubat ayında nispeten düşük bir düşüşle karşı karşıya kaldığından, düşüş eğiliminin devam ettiğini ifade etti.

4 Şubat’ta XRP, önemli bir destek seviyesi olan 0,51 doların altına düşerek %2,97’lik bir düşüş yaşadı. Varlık, bu bölgeden çıkış arayışında olmasına rağmen, bir sonraki gün yeterli bir toparlanma gösteremedi ve 5 Şubat’ta 0,51 dolar eşiğinin altında kapanış yaptı.

Analiste göre, bu trend çizgisinin yeniden test edilmesi, XRP için büyük artışlar getirebilir. Ancak, yatırımcılar hala piyasanın istikrarını ve gelecekteki fiyat hareketlerini izlemeye devam etmelidirler.

Analist, kripto para birimi çok önemli bir fiyat noktasını henüz geri alamamış olsa da, düşüş eğiliminin ortasında XRP’nin bir fiyat rallisi için zemin hazırladığını öne sürüyor.

JD, aylık XRP piyasa değeri grafiğinde, XRP için belirleyici bir destek rolü oynayan bir trend çizgisi belirlediğini ifade ediyor.

XRP 10 Yıllık Trend Çizgisini Tekrar Test Etti

2014’ten bu yana XRP’nin dip fiyatını tanımlayan trend çizgisi, yükselen bir trend çizgisini temsil ediyor ve tokenin son on yılda sürekli olarak daha yüksek dipler kaydettiğini gösteriyor. Ancak, XRP büyük bir düşüş trendi yaşadığında genellikle bu trend çizgisindeki desteği yeniden test eder.

Trend çizgisindeki destek devam ederken, veriler daha ilginç bir modele işaret ediyor. XRP ne zaman trend çizgisinin desteğini yeniden test etse, büyük bir fiyat artışı kaydediyor.

Varlık, trend çizgisini ilk kez Temmuz 2014’te, piyasa değeri 21,95 milyon dolar seviyesine kadar düştüğünde yeniden test etti. XRP’nin fiyatı daha sonra hızla artarak Aralık 2014’te 865,645 milyon dolarlık bir piyasa değerine ulaştı. Bu, sadece beş ay içinde %3.843 ya da 38,4 katlık bir artışa işaret ediyor.

XRP, piyasa değerini eşit derecede etkileyen kalıcı bir fiyat düşüşünün ardından Mart 2017’de trend çizgisini tekrar test etti. Yeniden testin ardından, altcoin Ocak 2018’de yaklaşık %65.000 artışla 128,398 milyar dolar ile tüm zamanların en yüksek piyasa değerine ulaştı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere XRP’nin son fiyat hareketleri, önemli bir trend çizgisinin üçüncü kez test edilmesiyle sonuçlandı. Bu trend çizgisi, XRP’nin 2014’ten bu yana dip fiyatlarını belirleyen bir yükseliş trendini temsil ediyor. Analist JD, önceki durumlarda görüldüğü gibi, bu trend çizgisinin tekrar test edilmesinin genellikle büyük fiyat artışlarına yol açtığına dikkat çekti.

Kaynak : The Crypto Basic

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?