Eylül 26, 2023

Analistten Uyarı: Bu Altcoin Kritik Desteği Koruyamazsa %27 Çökebilir!


Kripto para piyasası, yön konusunda belirsizliğini korurken birçok analist ve uzman, Bitcoin’in gelecekteki fiyat hareketleri hakkında farklı tahminlerde bulunuyor. Bu tahminlerden biri de takma adıyla bilinen analist Kaleo’ya ait. Kaleo Bitcoin lider altcoin Ethereum ve Solana için güncel tahminlerini paylaştı.

Kaleo, Bitcoin’in mevcut değerinden önemli bir düşüş yaşayabileceğine inanıyor. Kendisine göre, Bitcoin’in değeri %20’den fazla düşebilir ve bu, kripto para piyasasında önemli bir hareketi temsil edebilir. Analist, Bitcoin’in fiyatının 20.800 dolar seviyesine kadar düşebileceğine dikkat çekiyor.

“Böyle bir şeyin gerçekleştiğini görmek sürpriz olmaz.” 

Ancak, Kaleo’nun tahmini sadece düşüşle sınırlı değil. Analistin paylaştığı grafiğe göre, Bitcoin kısa vadede düşüş yaşadıktan sonra, önümüzdeki ay içerisinde sürpriz bir yükseliş gösterebilir ve fiyatı 36.000 dolar seviyesine ulaşabilir.

Bunların yanında analist, Ethereum’un (ETH) savunmasız bir destek seviyesini defalarca test ettikten sonra düşüşün eşiğinde olduğunu savundu.

“Örneğin ETH bir uçurumun kenarında asılı duruyor. Tekrar turboya geçmeden önce daha düşük seviyelere doğru bir kırılma yaşanacağını ve yeniden 2.000 doların üzerinde bir seviyenin görülmesinin hala mümkün olduğunu düşünüyorum.”

Son olarak trader, popüler altcoin Solana’nın (SOL) 18 dolar gibi önemli bir destek seviyesini koruyamaması halinde mevcut değerinden %27 daha fazla çökebileceğini iddia etti.

“USD açısından bakıldığında, gerçek düşüşün 18 doların altında başlamasını bekliyoruz.”

Grafiğine bakıldığında Solana, direnç çizgisini başarılı bir şekilde desteğe çeviremediği için çökme tehlikesiyle karşı karşıya.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?