Analistten Uyarı: “Bitcoin’de Bu Modele Dikkat!”


Son güncellenme : 24.10.2022 - 22:44

Kripto para piyasası bir süredir toparlanma belirtileri göstermeye devam ederken, görece sabit bir fiyattan işlem görmeye devam ediyor. Bazı altcoin’ler yükseliş kaydederek güçlenmeye çalışırken, Bitcoin cephesinde hareket yönü henüz net olarak ortaya çıkmadı.

Kripto trader’ı ve analist Josh Rager, bir ralli ile bağlantılı olarak sözde “zıplayan top modelini” adını verdiği bir modeli tespit ettikten sonra, 16 Ekim’de yakın gelecekte öncü dijital varlık için pek fazla umutlu olmadığını açıkladı.

Fiyat tahminini, kripto paranın fiyat hareketinin teknik analizine  dayandıran analist, “asla rallilerle zıplayan top modelinin hayranı olmadığını” belirterek, bu tür modellerin sonunun asla iyi bitmediğinin de altını çizdi.

Bitcoin fiyat modeli

 

Bitcoin ve Borsa Korelasyonu

Bununla birlikte Rager, Bitcoin’in geleneksel varlık piyasasıyla tarihsel korelasyonu nedeniyle borsa endekslerinin BTC’yi düşürebilecek bir hamle yapabileceğini de belirtti. Paylaştığı tweet’te yaptığı yorumlarda da eklediği gibi, “BTC, hisse senetlerine göre hareket ediyor” düşüncesi analistte hakim durumda.

Bu arada, Bitcoin’in borsa ile tarihsel korelasyonu, en azından LedgArt kurucu ortağı Kaleo’ya göre, belirli bir noktada onu geride bırakabileceğinden, BTC’nin fiyat faaliyetleri için en iyi tahmin edici etmen olmayabilir.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere piyasa stratejisti Gareth Soloway, Bitcoin fiyatının 3.500 dolara doğru daha da düzeleceğini görecek bir “en kötü durum senaryosu” ile karşı karşıya olduğumuzu iddia etti ve hisse senetleriyle olan korelasyonun yakın zamanda bitmeyeceğini belirtti.

Bununla birlikte, Rager’ın Eylül ortasında Bitcoin’in önemli bir ralliye girebileceğini, ancak asıl partinin “yarılanmanın (halving)” gerçekleşeceği 2024’e kadar başlamayacağını belirtti.

Bitcoin fiyatı ise son 24 saatte %1,63 gibi kısıtlı bir artış kaydederek, 19.460 dolar civarında işlem görüyor. Fiyat geçtiğimiz haftaya kıyasla neredeyse sabit kaldı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Finbold

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?