Mart 14, 2024

Analistten Ralli Kralı Olan Altcoin İçin Uyarı: Düzeltme İhtimali İle Karşı Karşıya!


Dünya genelindeki en büyük beşinci kripto para birimi olan Solana (SOL), piyasa değeri 76 milyar doları aşarak, son 24 saat içinde %15’in üzerinde bir fiyat artışıyla yatırımcıların dikkatini çekti. Bu artışın ardından, kripto meraklıları tarafından büyük ilgi gören SOL, Ocak 2022’den bu yana ilk kez 170 doların üzerinde işlem görüyor.

Bu önemli gelişmelerin ortasında, önde gelen bir trader ve kripto analisti, X’te yaptığı bir paylaşımda, Solana’nın günlük grafiğinde TD Sequential adlı bir teknik göstergenin bir satış sinyali verdiğini vurguladı.

Solana’nın Fiyatı Düşecek mi?

X’teki gönderiye göre analist, Aralık 2023’ten bu yana, bu teknik göstergenin satış sinyali verdiği her durumda, Solana (SOL) her seferinde %17 ila %28 arasında bir fiyat düşüşü yaşadığını da belirtiyor. Ayrıca, geçmiş verilere göre, SOL’un 127 dolar ve 152 dolar seviyelerinde olduğu zamanlarda da benzer bir görünüm gözlemlenmiştir.

Günlük zaman diliminde Solana’nın grafiğine baktığımızda, yükselişin aşağıdaki nedenlerden dolayı göründüğünü belirtebiliriz:

İlk olarak, SOL‘deki bu fiyat artışı, ana direnç seviyesi olarak kabul edilen 140 dolar civarındaki seviyenin kırılmasından hemen sonra meydana geldi. Bu, yükselişin bir işareti olan fiyat konsolidasyonu sonrasında gerçekleşti. Ayrıca, bu direnç seviyesinin kırılmasının ardından, Solana’s SOL bir kez daha 140 ila 150 dolar arasında konsolidasyona girdi. Bu konsolidasyonun kırılmasının ardından Solana’s SOL, %13’ün üzerinde bir fiyat artışı yaşadı.

solana fiyat analizi

SOL’un yükselişe geçmesinin bir diğer nedeni, 140 dolar seviyesinin son direnç seviyesi olmasıdır. Haftalık zaman diliminde SOL’un, zaten bir kırılma yaşayarak 140 dolar seviyesinin üzerinde kapanmış olması ve şimdi 200 dolar seviyesine kadar başka bir engelin bulunmaması da etkili olmuştur.

Analistin spekülasyonu kısa vadede doğru olabilir. Ancak daha uzun dönemde SOL’un yükselişe geçtiği düşünülebilir. Şunu belirtmek gerekir ki teknik analiz olmadan göstergelerin sinyalleri de yeterli olmayacaktır. Göstergeler, genellikle teknik analizi desteklemek için kullanılır; aksi takdirde tek başlarına pek bir anlam bütünü sunamazlar.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?