Eylül 6, 2023

Analistten Popüler Altcoin’e Övgü: Bu Fiyata Kaçırılmayacak Fırsat!


Kripto para piyasası, son yıllarda büyük bir büyüme yaşadı ve bu büyüme, farklı blockchain projelerinin rekabetini artırdı. Bu rekabetin önde gelen isimlerinden biri olan Solana (SOL), Ethereum’a (ETH) kıyasla önemli avantajlara sahip olduğu için dikkatleri üzerine çekiyor. Yaygın olarak takip edilen bir kripto stratejisti, yakın zamanda paylaştığı videosunda SOL’un ETH’ye göre fiyatının yükselmesine neden olabilecek bu avantajları değerlendirdi.

InvestAnswers’ın anonim sunucusu Solana’nın (SOL) lider altcoin ETH’ye göre fiyatının yükselmesine neden olabilecek önemli avantajlara sahip olduğunu savunuyor.

“Fakat asıl fark, Solana’nın büyüklüğüne göre ne kadar iyi olduğudur. Buraya bakarsanız kırmızı Solana’yı, mavi ise ETH’yi temsil ediyor. SOL’un ETH’yi parçaladığını görebilirsiniz. (…) Tüm temel faktörlere bakıldığında her birinin 10 galibiyeti var ama Solana kazandığında çok daha fazla farkla kazanıyor. Ethereum kazandığında sadece çok küçük bir farkla kazanıyor.” 

Grafikte görüldüğü üzere Solana’yı ETH ile karşılaştıran 19 farklı kategori yer alıyor. SOL’un ETH’ye karşı avantajlarından biri, blok süresi ile ilgilidir. Solana, inanılmaz derecede hızlı bir blok süresine sahiptir. Bir diğer önemli avantaj, ortalama ücretlerdir. Ethereum, işlemler için yüksek ücretler talep edebilir, özellikle ağ yoğun olduğunda. Solana ise düşük işlem ücretleri sunar ve kullanıcılarına daha ekonomik bir seçenek sunar. Ayrıca, Solana’nın bir blockchain’in saniyede gerçekleştirebileceği maksimum işlem sayısını ölçen TPS (Transaction Per Second) kategorisinde de Ethereum’u geride bırakması dikkat çekicidir. Solana’nın TPS kapasitesi, Ethereum’un çok üzerindedir ve bu da ağın daha fazla işlemi aynı anda işleyebilmesi anlamına gelir.

Trader, ETH’nin Solana’dan daha köklü ve yatırımcılar için daha güvenli bir bahis olarak görüldüğüne dikkat çekti. Ancak 2023’te Solana’ya daha fazla kurumsal paranın aktığını belirtti.

“Ethereum güvenli. Kuruldu. Uzun zamandır piyasada. Riski çok düşük. Büyük para geldiğinde ilk önce ETH’ye girecektir, ancak bu yıl şu ana kadar 2023’te kurumsal paranın Solana’ya Ethereum’dan daha fazla gittiğini gördük.”

Trader’a göre Solana’nın piyasa değeri Ethereum’unkinden çok daha küçük olduğundan SOL, ETH’den daha büyük bir fiyat artışı için daha büyük bir fırsata sahip.

Solana, 8.2 milyar dolarlık piyasa değeriyle piyasa değeri bakımından 10. sırada yer alan dijital varlıktır. Lider altcoin Ethereum, 196 milyar dolarlık piyasa değeriyle piyasa değeri bakımından ikinci en büyük dijital varlıktır.

“Yine de önemli soru şu: Hepsini analiz ettiğinizde Ethereum Solana’dan 20 kat daha iyi mi? Bence cevap hayır. Ancak Solana’da risk var, bu nedenle yatırımı buna göre yapıyorsunuz. Solana çantam ETH çantamın yaklaşık üçte biri kadar ama büyüyecek ve daha hızlı büyüyeceğini düşünüyorum.

ETH’nin piyasa değeri 20 kat daha yüksek ki bu çok etkileyici. Ve göreceli değere önem veren bir yatırımcı olarak bakıyorum. Solana bu fiyata kaçırılmayacak bir fırsat.” 

Solana, basın zamanında 19,76 dolar seviyesinde işlem görüyor. Lider altcoin ETH 1.631 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?