Şubat 15, 2024

Analistten O Altcoin için 650 Kat Artış Vurgusu: İhtimal Gerçekten Var mı?


XRP fiyatı yaşadığı düşüş trendinin ardından %7 değer kazanmayı başardı ve piyasayla daha uyumlu ilerlemeye başladı. Kripto analisti JayDee ise yaşanan tüm olumsuz görünüme rağmen fiyatın çok yakın bir zamanda kripto para piyasasından çok daha iyi performans göstereceğini iddia etti. Analist, fiyatın 650 kat artış kaydedeceğini belirtti.

Analist, yakın tarihli bir TradingView analizinde, şu anda XRP’de 2017’deki benzer bir tarihsel modeli yansıtan gizli bir yükseliş sapması olduğunu belirtti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere o dönemde XRP fiyatı kripto para piyasasına kıyasla daha az büyüme kaydetmişti. Ancak kısa süre sonra ivme yakalayarak diğer varlıkları geride bırakmıştı.

Mevcut teknik kurulumunun, simetrik bir üçgen içindeki yükseliş sapması ve fiyat hareketi de dahil olmak üzere 2017’dekine yakından benzemesi dikkat çekicidir. Sonuç olarak, tarih tekerrür ederse, parabolik bir koşu izleyebilir.

XRP fiyatı parabolik ralli hazırlığında

Mevcut değerinden öngörülen 650 kat artış, XRP fiyatının token başına 357,24 dolara kadar çıkabileceğini görebilir. Kripto para birimi, son 24 saat içinde %5’lik bir artışla yaklaşık 0,55 dolardan işlem görüyor.

XRP Fiyatı Gerçekten Bu Kadar Yükselebilir mi?

Birçok deneyimli yatırımcının da kolayca işaret edebileceği gibi, mevcut XRP fiyatında 650 katlık bir artış, özellikle kısa vadede gerçekçi değil.

Örneğin, coin başına 357 dolarlık bir fiyat, varlığı tüm kripto piyasasının mevcut değeri olan 1,94 trilyonluk bir piyasa değerine getirecektir. Bu rakam, XRP’nin 54,5 milyar coin’lik mevcut dolaşımdaki arzı göz önüne alındığında ortaya çıkmaktadır.

Son analizden çıkan ortak bir sonuç, önümüzdeki yıllarda XRP fiyatında büyüme için önemli bir alan olduğudur. Ancak, bu büyümenin boyutu tam olarak ölçülemese de, tarih bunun oldukça büyük olabileceğini göstermektedir.

Kaynak : The Crypto Basic

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?