Ocak 11, 2023

Analistten Kripto Yatırımcılarına Uyarı: Ani Yükseliş Gelebilir!

Yakından takip edilen bir kripto analisti, Ethereum (ETH) başta olmak üzere altcoin piyasalarının beklenmedik bir şekilde yukarı yönlü bir makro hareket için hazır olduğunu iddia ediyor.

TechDev takma adıyla bilinen analiste göre birkaç farklı metrik kripto piyasalarının dibe ulaştığını ve bir sonraki yükseliş için zemin hazırladığını gösteriyor.

İlk olarak TechDev, altcoin’lerin toplam piyasa değerinin ve (LTC/BTC) işlem çiftinin yükseliş yapıları oluşturduğunu gösteren bir tablo paylaşırken, ABD dolar endeksi (DXY) ve Bitcoin hakimiyetinin aynı anda zayıflık gösterdiğini bildiriyor.

“Altcoin’lerin toplam piyasa değeri, DXY, BTC hakimiyeti ve LTCBTC, daha geniş piyasa döngüsü konumu hakkında ipuçları sunuyor.”

Popüler analist ayrıca Ethereum’un Bitcoin’e karşı güç gösterdiğini savunuyor. TechDev lider altcoin için göreceli güç endeksinin (RSI) potansiyel olarak düşüş trendinden çıktığını gösteren bir ETH/BTC grafiğini paylaşıyor.

“ETH/BTC 3 haftalık

Makro yükseliş altcoin tablosu.”

TechDev, Tether (USDT) hakimiyetinde ise potansiyel bir düşüş olduğunu söylüyor. USDT hakimiyeti genellikle kripto piyasası hareketleriyle ters orantılıdır. Çünkü trader’lar stablecoin’lerini  boğa koşuları sırasında daha riskli kripto varlıkları için satabilir ve ayı piyasaları sırasında benzer şekilde geri alabilirler.

Analiste göre, stablecoin hakimiyeti “uçurumda”, bu da kripto piyasası değerinin bir satın alma baskısı akışı görebileceğini gösteriyor.

Son olarak analist şunları ekliyor:

“Bence, çoğunluğun bir sonraki altcoin hamlesine hazırlıksız yakalanma olasılığı çok yüksek.”  

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?