Kasım 9, 2022

Başarılı Analistten Korkutan Kripto Tahmini

Önceki piyasa çöküşünü doğru bir şekilde tahmin eden kripto trader’ı, mevcut fiyat düşüşünün “bitmekten çok uzak” olduğunu düşünüyor.

Capo olarak bilinen takma adlı analist, 604,900 Twitter takipçisini kripto piyasası için bir sonraki düşüşün “gelmekte” olduğu konusunda uyardı.

Capo, Bitcoin‘in (BTC) toparlanmadan önce 14.000 dolarlık yerel bir dip seviyesine kadar düşebileceğini tahmin ediyor.

Bitcoin dip seviyesini görebilir mi?

BTC, yazı yazılırken 18.222 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre en üst sıradaki kripto varlığı, son 24 saat içinde yaklaşık %8 oranında değer kaybetti.

Capo ayrıca altcoin’lerin de %35-40 daha düşeceğini tahmin ediyor.

Cryptomarketcap analizi

Ethereum (ETH) yazı yazılırken 1.266 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre ikinci sıradaki kripto varlığı, son 24 saat içinde yaklaşık %14 düştü.

Dijital varlıklar, Salı günü, zor durumdaki borsa FTX’in yerel FTX Token’ının (FTT) çarpıcı çöküşünün ardından düşüşe geçti. Binance CEO’su Changpeng Zhao geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, borsasının işin tam bir durum tespiti analizine kadar FTX’i satın almayı planladığını duyurdu. Fakat bu FTT çöküşünün durmasına engel olmadı.

[irp posts=”69334″ ]

FTT’nin fiyat düşüşü, FTX’in ticaret kolu Alameda Research’ün krediler için teminat olarak token’a çok bağımlı olduğuna dair endişelerin ortaya çıkmasından sonra gerçekleşti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?