Ağustos 31, 2023

Analistten Favori Altcoin için Beklenen Kritik Analiz Geldi: “Boğa Döngüsüne Girdi”!


Popüler bir kripto trader’ı, akıllı sözleşme platformu Ethereum (ETH) için önemli bir göstergenin artık yükselişe geçtiğini söylüyor.

Dave the Wave takma isimli analist, X sosyal medya platformundaki 139.800 takipçisine, haftalık Gauss kanalının ETH’nin 1.700 dolar fiyat seviyesini geçtikten sonra muhtemelen bir boğa döngüsüne girdiğinin sinyalini verdiğini söylüyor.

Gauss kanalları, fiyat dönüşlerini belirlemek için kullanılabilen momentum göstergeleridir.

 ETH/USD [Haftalık] Gauss yeşile döndü…

Ethereum bu haber yazıldığı sırada son 24 saatte %1,5 düşüşle 1.704 dolardan işlem görüyor.

Daha sonra trader, orta vadeli dalgalanma ve gürültüyü filtrelerken Bitcoin‘in makro yüksek ve düşük seviyelerini tahmin etmeye çalışan logaritmik büyüme eğrilerinin (LGC) kendi versiyonunu kullanarak Bitcoin (BTC) üzerinde duruyor.

Grafiğine bakıldığında, Bitcoin’in 27.000 dolar aralığındaki mevcut fiyatı, BTC’yi “alım bölgesi” olarak adlandırdığı LGC aralığının üst ve alt sınırlarının yaklaşık ortasına yerleştiriyor.

 Çok zeki olmaya dikkat edin. Evet, kısa vadede bir miktar fiyat konsolidasyonu olabilir ancak uzun vadeli trend üzerine inşa edilen ve gerçekten pozisyon oluşturan mantıklı spekülasyon, yatırımcının BTC LGC satın alma bölgesinde hala fiyata sahiptir.

Grafiği, LGC alt sınırının 2026 yılına kadar 50.000 dolara yükseleceğini gösteriyor.

Trader’a göre, LGC’nin alt sınırı Bitcoin’in piyasa dibi olarak güvenilir bir şekilde dayanmıştır. Ayrıca Bitcoin’in logaritmik hareketli ortalama sapma (LMACD) göstergesinin de benzer şekilde BTC’nin piyasa tabanını izlediğini söylüyor. LMACD göstergesi, bir varlığın eğilimindeki, gücündeki ve momentumundaki değişiklikleri ortaya çıkarmak için tasarlanmıştır.

 Aylık MACD (LMACD = logaritmik ölçek) uzun vadeli bir göstergedir. LGC (logaritmik büyüme eğrisi) ile birlikte BTC yatırımcılarına iyi hizmet etmiştir.

Bitcoin, son 24 saatte %1,5 düşüşle, haber yazıldığı sırada 27.303 dolardan işlem görüyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?