Ocak 26, 2024

Analistten Ethereum İçin Dev Tahmin: 2024’te 10 Bin Dolara Ulaşabilir, İşte Bunu Sağlayacak 3 Katalizör!


Son güncellenme : 27.01.2024 - 12:17

Popüler bir analist Crypto Wolf’a göre piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto olan Ethereum bu yıl büyük bir yükselişe hazırlanıyor olabilir. Analist ETH fiyatının 10.000 dolara ulaşabileceği görüşünde. Buna ek olarak daha iyimser bir hedef olarak da  15.000 dolar seviyelerini görebileceğini belirtti.

ethereum fiyat grafiği analizi

İşte analiste göre Ethereum’un 2024 yılında tahmini 10.000 dolar fiyatına ulaşmasını sağlayabilecek üç etmen.

1. Ethereum Ağındaki Teknolojik Yükseltmeler

Ethereum’un Proof-of-Stake (PoS) modeline geçişi ve ardından 2023’ün başlarında Şangay yükseltmesinin uygulanması, önemli ağ altyapısı iyileştirmelerine katkı  sağladı. Bu yükseltmeler Ethereum’un sürekli büyüyen rekabetçi kripto para piyasasındaki konumunu sağlamlaştırmaya oldukça yardımcı oldu.

Bunlarla birlikte JPMorgan analistlerine göre, yaklaşmakta olan EIP-4844 yükseltmesi, Proto-Danksharding, Ethereum’un Bitcoin’den daha iyi performans göstermesine yardımcı olacaktır.

Bu haber yazıldığı sırada ETH, son zamanların en yüksek seviyesi olan 2.600 dolardan düşerek 2.200 doların biraz üzerinde işlem görüyor.

Ethereum ağında yükselemeler

2. ETH’nin Diğer Zincirler Üzerindeki Pazar Hakimiyeti

Yıllar içinde, rekabetçi birkaç blok zinciri ağı ortaya çıkmsına rağmen ETC Group tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapora göre, ETH pazardaki hakimiyetini korumaya devam ediyor.

Kripto firmasının bulgularına göre, geliştiriciler merkezi olmayan uygulamalar, DeFi ürünleri ve fungible token (NFT) koleksiyonları başlatırken Ethereum’u tercih etmeye devam ediyor.

Ayrıca, Ethereum’un ERC-20 tokenlerinin Binance‘in BRC-20 tokenleri gibi rakiplere karşı toplam piyasa değeri açısından büyük hakimiyeti, ağın piyasa üstünlüğünün bir başka göstergesidir.

Raporda belirtildiği gibi, Tether (USDT), USD Coin (USDC) veya Dai (DAI) içeren ETH stablecoin’lerinin değeri, mevcut toplam stablecoin piyasa değerinin %51’ini oluşturmaktadır.

Bu durum, ağın blok zinciri gelişiminin merkezinde yer alacağını göstermektedir. Bu, yerel tokenini talepte tutacak ve ETH’nin fiyatını 10.000 dolara doğru itecektir.

Ayrıca, Ethereum ETF’leri etrafında artan heyecan, piyasa iyileştiğinde, 2024’te ETH fiyatındaki yükseliş eğilimini daha da sürdürecektir.

3. Artan Kurumsal İlgi

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere analistlere göre ETH’ye yönelik kurumsal ilgi artıyor ve bu da altcoin’in 2024’te 10.000 dolara ulaşmasına yardımcı olabilir.

Kripto para birimlerini çökertmekle ünlü SEC’in Ethereum’u Bitcoin’e benzer bir menkul kıymet olarak görmemesi büyük isimleri Ethereum’a çekiyor. Büyük finans kurumları genellikle düzenleyici çekiçle karşılaşabilecek tokenlardan kaçınır. ETH için bu tehlike en azından şimdilik mevcut değil.

ethereum fiyat grafiği

Dahası, BlackRock gibi büyük finans kuruluşlarının ETH ile ilgili fonları piyasaya sürme potansiyeli de bu artan ilginin altını çiziyor.

ABD’deki ilk spot Bitcoin ETF’sinin Gary Gensler liderliğindeki SEC tarafından kısa süre önce onaylanması, Ethereum ETF’lerinin gelecekteki onayı için kapıları açtı.

Buna ek olarak, 2024’te bir kripto boğa koşusuna ilişkin genel beklentiler, ETH fiyatının bu yıl 10.000 dolara ulaşması için katalizör olabilir.

Kaynak : COINCHAPTER

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?