%59 Fırlayabilir: Analistten Dikkat Çeken Bitcoin Tahmini!

Popüler bir kripto stratejisti, Bitcoin (BTC) fiyatının meteorik bir yükseliş yaşayabileceğine inanıyor. BTC’nin yükselişin ardında da bir konsolidasyon dönemi yaşayacağını iddia ediyor. Detaylar haberimizde.

Kripto piyasalarında Credible olarak tanınan analist, Bitcoin fiyatının geri gelip çok önemli bir destek seviyesini yeniden test edeceğini öngörüyor. Analiste göre göre, bu geri çekilme muhtemelen yaklaşık 40.000 dolarlık dirence giden büyük bir Bitcoin rallisine zemin hazırlayacak.

“Potansiyel olarak bu yüksek seviyelerin [25.600 dolar] üzerine çıkabilir ve sonra geri gelebiliriz. Buradaki [22.000 dolar] alan önemli bir destek alanı olacak… Dolayısıyla, zirveleri aşıp bu desteğe gelmemiz ve burada biraz konsolide olmamız, daha kademeli bir artış için yukarı devam etmemiz ve ardından bu seviyeden fırlamamız kesinlikle mümkün.”

Bitcoin grafik analizi

Daha önce de bildirdiğimiz üzere Bitcoin beklenmedik ani bir yükselişe imza attı. BTC’nin bu son yükselişi göz önüne alındığında, Credible 18.000 dolar fiyat alanına geri dönüşün artık pek olası olmadığını düşünüyor.

“Bu seviyelerin [18.000 dolar] yeniden test edilmesi durumunu göz ardı edemem. Tekrar, bu seviyeleri test etmesi mantıklıdır. Bunu göz ardı edemem. Ancak bu güç ve bu yukarı yönlü hareketin saldırganlığıyla, bu tür bir yeniden testi biraz daha az olası hale getiren başka senaryolar ortaya çıkıyor.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Credible, Bitcoin agresif bir şekilde yükselişini sürdürürse, BTC’nin yaklaşık 40.000 dolarlık bir hedefe hızla yükselmeden önce 25.000 dolarlık fiyat alanının üzerinde konsolide olabileceğine inanıyor.

“25.000 dolar aşmayı ve bu bölgenin üzerinde konsolide olmayı başarırsak, o zaman bir sonraki büyük yükselişten önce konsolidasyon görebiliriz.”

Bitcoin dolar

Basın zamanında Bitcoin 25.109 dolar seviyesinde işlem görüyor. Analistin hedefine doğru bir hareket, BTC için %59’luk bir sıçrama potansiyeli oluşturuyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.