Mart 11, 2024

Analistten Dev Bitcoin Tahmini: Yükseliş Devam Edecek, 21 Gün İçerisinde Bu Seviyelere Hazır Olun!


Dijital para birimleri beklenmedik dalgalanmalarla karşı karşıya. Öte yandan, Bitcoin (BTC) şimdiye kadar gördüğümüz en dikkat çekici başarılardan birine doğru yol alıyor gibi. Önde gelen kripto analisti Crypto Over, en son Bitcoin fiyat tahminiyle piyasalara heyecan kattı. BTC’nin önümüzdeki 21 gün içinde 100.000 dolarlık önemli kilometre taşını aşabileceğini iddia etti. Sektördeki keskin analizleri ve piyasa tahminleriyle tanınan Crypto Rover, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) aştığında, genellikle 21 gün içinde 102.134 dolar civarında olan 1.618 Fibonacci uzantısına ulaşacağı modelini paylaştı. Meraklı yatırımcıları rahatlatmak için, 100 bin dolar seviyesine doğru yükselişi gözlemlemelerini önerdi.

Bu iddialı tahmin, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyelerini aşarak kripto topluluğunda büyük heyecan yarattı. Bugün erken saatlerde, Bitcoin’in etkileyici rallisi 71.000 dolar seviyesini aştı. Bu hareket sadece 69.000 ve 70.000 dolarlık önemli seviyeleri kırmakla kalmadı. Aynı zamanda kripto paranın potansiyeli için yeni bir standart belirledi.

Bitcoin Piyasa Performansı

Mevcut piyasa performansı, analistin iyimser bakış açısını destekliyor gibi gözüküyor. BTC şu an 71.619 dolar seviyesinden işlem görüyor. Son 24 saatte %3,08’lik bir kazanç elde etti. Geçtiğimiz ay, önde gelen dijital para birimi için %48,45’lik şaşırtıcı bir değer artışı kaydedildi. Yıl boyunca bakıldığında, Bitcoin’in %253,24’lük büyük bir yükseliş kaydettiği görülüyor. Bu da önemli bir çekiş ve yatırımcı güveninin altını çiziyor.

Bitcoin’in fiyatındaki artışa, piyasa faaliyetlerinde önemli bir yükseliş eşlik ediyor. 24 saatlik işlem hacmi %83,39 oranında artarak 48,45 milyar dolara ulaşmıştır. Bu artış, hem perakende hem de kurumsal yatırımcıların artan ilgisinin bir göstergesi olarak kabul edilebilir. Bu durum, Bitcoin’in daha geniş bir kabul gördüğüne ve daha fazla tanındığına işaret etmektedir.

Bitcoin’in 100.000 dolar seviyesine ulaşması için geri sayım başladı. Bu bağlamda, yatırımcılar ve meraklılar gelişmeleri yakından takip ediyorlar. Eğer Crypto Rover’ın öngörüsü doğru çıkarsa, önümüzdeki 21 gün BTC‘nin dijital finans dünyasında lider konumunu sağlamlaştırmada büyük bir öneme sahip olması mümkün. Piyasa dinamikleri şu anda son derece olumlu olduğundan, 100.000 dolar seviyesine ulaşma hedefi oldukça erişilebilir görünüyor. Ek olarak bu gelişmenin kripto yatırımında yeni bir dönemin başlangıcını müjdelemesi olası.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?