Aralık 18, 2022

Başarılı Analistten Çöküş Uyarısı: Altcoin Yatırımcıları Dikkat!

Son büyük piyasa çöküşünü doğru bir şekilde tahmin eden kripto analisti, Ethereum (ETH) tabanlı bir altcoin başta olmak üzere birkaç kripto para için uyarıda bulundu.

Capo olarak bilinen takma adlı trader, Mayıs ayında 690.000 Twitter takipçisine Waves’in “bir sonraki LUNA” olabileceğini söyledi. Bilindiği üzere LUNA büyük bir çöküş yalayan Terra ekosisteminin yerel token’ıydı.

Görünen o ki Capo, WAVES çağrısının arkasında kalmaya devam ediyor ve altcoin için büyük düşüş hareketinin yeni başlamış olabileceğini düşünüyor.

“Sadece başlangıç.” 

Capo, genel olarak kripto piyasasında kısa ve orta vadede düşüş bekliyor ve ayı piyasası dip bulmadan altcoin’ler için başka bir büyük satış baskısı bekliyor.

“Altcoin’ler, kolayca %50-80 oranında değer kaybedebilecek gibi görünüyor. Unutmayın, her zaman bir tetikleyici olacaktır (yakında kötü haberler gelebilir), ancak önce çizelgeler konuşur. Güvende kalın.” 

Bitcoin’e (BTC) bakıldığında Capo, yaklaşık 12.000 dolara bir düşüş öngörüyor.

“BTC basit.” 

Capo, Ethereum’a gelince, mevcut fiyat hareketinin tipik bir düşüş formasyonu olduğunu söylüyor ve ETH’nin bir sonraki destek seviyesi olan 1070 dolara düşmek üzere olduğuna inanıyor gibi görünüyor.

Bununla birlikte, popüler analist daha önce Ethereum’un bir tür kötü haber tarafından tetiklenerek 600 dolara kadar düşebileceğini söylemişti:

“Trend hala düşüş eğiliminde. Göstergeler tam kapitülasyon olayını işaret ediyor. Kötü haber yakında gelmeli. ETH 600-650 dolar. Altcoin’ler için %50-%70 potansiyel düşüş. Güvende kalın, işler çok çirkinleşebilir.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 1 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

  • Anticapo

    Capo tam bir borsa elemanı. Btc de 200 bin deyip milleti gazladı şimdi düşecek diyor. Evet alt coinler düşecek bunu zaten biliyoruz etc 2 dolara Bnb 75 dolara hot ise 0.00025 cente gelerek millete malı boşaltacaklar. Önce yükselirken aldırıp sonra düşecek malları belli bir düşüş den sonra milletin zararına çıkamayacağı bi noktada ben bildim demek için bilinen şeyleri yazan boş beleş beş para etmez birisi. Beşiktaş da fazla gezmesin.

    Cevap Yazın