Mayıs 31, 2024

Analistten Çarpıcı Tahmin: Bu Meme Coin %147 Fırlayabilir!


Popüler bir analist olan Altcoin Sherpa, önde gelen bir meme coin olan Dogecoin (DOGE) için üç haneli kazançlar öngörüyor. Analist, Dogecoin’in potansiyel olarak mevcut seviyesinin yaklaşık %147 üzerine çıkarak 0,40 dolara yükselebileceğini belirtiyor.

Altcoin Sherpa, bu öngörüsünün arkasında yatan nedenleri detaylı bir şekilde açıklıyor ve bu yatırımın “yapabileceğiniz en güvenli işlemlerden biri” olduğuna inanıyor.

Altcoin Sherpa DOGE analizi

Analist, Dogecoin’e yönelik yükseliş tezinin en önemli sebeplerinden biri olarak bireysel yatırımcıların ilgisini gösteriyor. Kripto para piyasasında, bireysel yatırımcıların etkisi oldukça büyük. Özellikle sosyal medya ve haber kaynakları aracılığıyla yayılan bilgiler, bu yatırımcıların yatırım kararlarını önemli ölçüde etkileyebiliyor. Dogecoin, geçmişte de bu tür etkilerle büyük fiyat artışları yaşamış bir kripto para birimi olarak öne çıkıyor. Analist, perakende yatırımcıların eninde sonunda Dogecoin’i satın alacaklarını ve bu ilginin fiyatı yukarı taşıyacağını düşünüyor.

Dogecoin’in fiyatını etkileyebilecek diğer bir önemli faktör de Elon Musk’ın tweet’leri. Musk, geçmişte birçok kez Dogecoin hakkında tweet atarak kripto paranın değerinde ani ve büyük artışlara sebep olmuştu. Sherpa, Dogecoin’in fiyatının bir Elon Musk tweet’i ile kolayca yükselebileceğini ve bu durumun coin’in değerini artırabileceğini vurguluyor.

Dogecoin’in diğer meme coin’lere kıyasla daha büyük bir likiditeye sahip olması da önemli bir avantaj olarak öne çıkıyor. Yüksek likidite, yatırımcıların alım-satım işlemlerini daha kolay gerçekleştirebilmesini sağlarken, aynı zamanda fiyat dalgalanmalarını minimize eder. Analist, Dogecoin’in bu özelliği sayesinde yatırımcılar için daha az risk taşıdığını belirtiyor. Likiditenin yüksek olması, yatırımcıların piyasa hareketlerine daha hızlı tepki verebilmelerine ve pozisyonlarını kolayca ayarlayabilmelerine imkan tanıyor.

Dogecoin basın zamanında 0.16 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Solana’ya (SOL) dönen Altcoin Sherpa bu kripto paraya ilişkin şunları söylüyor:

“Bu yılın ilerleyen dönemlerinde bunun çok daha yüksek seviyelerde olacağını düşünüyorum ancak şimdilik sadece daha fazla yatay hareket/düşük volatilite göreceğimizi düşünüyorum.”

Solana analizi

Analistin radarındaki bir diğer kripto para Chainlink (LINK) var. Trader, Chainlink’in 100 kat kazanç sağlayamasa da sınırlı bir dezavantajı olduğunu söylüyor. Altcoin Sherpa’nın grafiğine göre, LINK’in mevcut seviyeden yaklaşık %75 oranında artabileceğini ve önümüzdeki aylarda 32 dolarlık bir fiyata ulaşabileceğini öne sürdüğü görülüyor.

Chainlink analizi

Son sırada katman-1 platformu NEAR Protocol (NEAR) yer alıyor. Analist, Ethereum (ETH) rakibinin şu anda long-uzun pozisyon için cazip bir giriş fırsatı sunmadığını söylüyor.

“Sanırım [NEAR] konsolidasyona giriyor gibi görünüyor ama temelde bunun bir çıkış yapmasını umuyorsunuz. Sabırlı olmayı ve kişisel olarak gerekiyorsa daha yüksek bir fiyata satın almayı tercih ederim.”

Near Protocol teknik analizi

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?